۱۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84568001
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام یمنی: حملات ائتلاف سعودی بی‌پاسخ نخواهد ماند

تهران – ایرنا - «عبدالملک الحجری» عضو هیأت ملی مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن روز دوشنبه در واکنش به حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی به این کشور گفت: کشورهای متجاوز بهای این حملات را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا از المسیره یمن، الحجری گفت: جنایات دشمن بی پاسخ نخواهد ماند و کشورهای عضو ائتلاف متجاوز بهای آن را پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: حملات ائتلاف سعودی و افزایش این حملات علیه غیرنظامیان دلیل شکست آن ها در میدان‌های نظامی است.

عضو هیأت ملی مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن اضافه کرد، به سازمان ملل، شورای امنیت یا جامعه بین‌الملل تکیه نمی‌کنیم، بلکه تکیه ما بر نیروهای مسلحمان است.

طی روز های اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پاتیخت این کشور افزایش یافته و تاکنون ده ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha