استان مرکزی در آستانه گیر افتادن در تله جمعیتی است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: این استان با ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی متعدد به‌دلیل پایین بودن شاخص نرخ باروری و رشد جمعیت در آستانه گیر افتادن در تله جمعیتی است که اگر این موضوع رخ دهد فاجعه‌بار است.

«فرزاد مخلص‌الائمه» روز دوشنبه در آئین روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی، افزود: چند استان در جوار دیار آفتاب در تله جمعیتی قرار گرفته‌اند و روند پیری غیربازگشت را دارند که سامان چنین شرایطی بسیار دشوار بوده و نیازمند یاری خداوند است اما استان مرکزی هنوز به این مرحله نرسیده و باید هرچه زودتر برای پیشگیری از چنین شرایطی تدبیر داشت.

وی توضیح داد: این استان جمعیت جوان و دانشجویانی دارد که باید نسبت به تکالیف خود برای بهبود نرخ جمعیتی عمل کرده و فرزندان شایسته تحویل نظام اسلامی دهند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: قانون تعالی جمعیت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و با وجود تلاش مافیای قدرتمندی که با رشد جمعیت کشور مخالف بوده و فراز و فرود زیادی ایجاد کرد، این قانون اکنون مصوب شده و باید برش استانی آن با جدیت و دقت اجرایی شود.

مخلص‌الائمه بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی مکلف هستند که مفاد قانونی تعالی جمعیت را متعهدانه اجرایی کنند.

وی بیان کرد: در این قانون در خصوص تامین مسکن جوانان و متاهلان و خوابگاه دانشجویی تکالیفی هست که استان در تحقق آن پای کار خواهد بود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در این قانون مقاومت قدرتمند  برابر سقط غیرقانونی جنین دیده شده و مشوق‌های خوبی در حوزه بهبود جمعیت در نظر گرفته شده است و امید می‌رود در سایه اجرایی درست آن در استان مرکزی نرخ رشد جمعیت ارتقا یابد.

مخلص‌الائمه با تبریک روز دانشجو اضافه کرد: اشاعه سبک زندگی ایرانی و اسلامی تکلیف همه اقشار به ویژه دانشگاهیان به‌عنوان گروه‌های مرجع فکری جامعه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha