خدمات موسسه رازی برای آینده سازان تبیین شود

کرج - ایرنا - مشاور رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: خدمات ارزشمند این موسسه در زمینه تولید واکسن های انسانی و دامی باید برای دانش آموزان و آینده سازان تبیین شود.

محمد جلوخانی روز دوشنبه در  کارگاه آموزشی دبیران زیست شناسی  مدارس آموزش و پرورش استان البرز که در  موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج برگزار شد، اظهار داشت: آموزش مهمترین نقش را در توسعه کشور دارد که این رسالت مهم بردوش معلمان جامعه است.

وی با اشاره به اینکه معلمان نیروی آینده کشور را تربیت می کنند،خاطرنشان کرد: معلمان امید، انگیزه و هدف را به جامعه تزریق می کنند و در راستای معرفی خدمات این موسسه به دانش آموزان و خانواده ها بویژه در بخش تولید واکسن از جمله واکسن انسانی نیاز به همراهی این قشر فرهیخته داریم.

وی بیان داشت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با قدمت ۹۶ سال خدمات زیادی به جامعه ارائه داده است و می دهد تا مردم در سلامت زندگی کنند.

جلوخانی با بیان اینکه شناساندن یا اشراف به فرآیند تولیدی اینگونه مراکز در کشور که در حوزه سلامت مردم در جامعه زحمت می کشند،امری ضروری است، اضافه کرد: مردم با آگاهی از نوع خدمات می توانند با آگاهی بیشتراز تولیدات این مراکز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر ۸۵ درصد واکسن انسانی و داوم وطیور کشوردر این موسسه تولید می شود،افزود: باید روی محصولات داخلی کشور از جمله واکسن کرونا کار کرد تا مردم با اطمینان خاطر آن را انتخاب کنند.

وی یادآورشد: مردم ایران تا کنون از محصولات تولیدی واکسن و سرم این موسسه از جمله واکسن انسانی همانند فلج اطفال ، سرخک و سرخجه، آبله مرغان و یا واکسن های دام و طیورو یا سرم ها با اطمینان کامل استفاده کرده اند.

مشاور رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ادامه داد: آشنایی مردم از جمله دانش آموزان و خانواده هایشان با خدمات و تولیدات موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نیاز به اطلاع رسانی بویژه ازکف مدارس دارد.

وی گفت: آموزش و پرورش مهمترین جایگاه را در کشوردارد لذا در مسیر معرفی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به نسل امروز و آینده سازان کشور نیازبه همراهی معلمان نه تنها در البرز بلکه در سایر استان ها داریم.

جلوخانی عنوان کرد: این موسسه با ۲ بال پژوهش و تولید فعالیت می کند و تولیدات آن نیز به طور مستقیم با سلامت سر و کار دارد.

وی به تولید واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا پرداخت و یادآورشد: این واکسن مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت و سخت ترین پروتکل های داخلی درحال ساخت و در حال انجام آزمایشی تزریق انسانی است.

وی تاکید کرد: این موسسه از روش پروتئینی نوترکیب که از ایمن ترین واکسن ها است، برای تولید آن استفاده کرده است.

در این نشست تولیدات واکسن رازی برای دبیران زیست مدارس استان البرز در قالب ۲ کارگاه آموزشی تشریح شد و به سوالات دبیران در زمینه تولید واکسن کووید ۱۹ پاسخ داده شد و در پایان شرکت کنندگان از موزه  واکسن ،جانور شناسی و سایت کارآزمایی بالینی واکسن کووید ۱۹ موسسه رازی بازدید کردند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ کار خود را در منطقه حصارک کرج با ساخت واکسن طاعون گاوی آغاز کرد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha