وزیر کشور: شهید سلیمانی راه موفقیت کشور را بازشناسی کرد

کرمان - ایرنا - وزیر کشور گفت: پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی راه موفقیت را در کشور بازشناسی کردیم که محکی برای این بود که راه پیروزی ما از کجا می‌گذرد.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز دوشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان افزود: سپهبد شهید سلیمانی امروز یک نهضتی را در عالم ایجاد کرده که پس از شهادت او، ملت ما را در درجه ای فراتر قرار داد که بر روی مسلمانان و گفتمان‌های حاکم جهان نیز اثرگذار بوده و هست.

وی اضافه کرد: افزود: شهید سلیمانی شاگرد مکتب امام (ره) و مقام معظم رهبری بود و از این رو باید با توجه به شخصیت و مکتب وی به این مهم برسیم که آنان چه کسانی بودند که چنین شاگردان برجسته ای دارند.

وزیر کشور با بیان اینکه شهید سلیمانی زنده است تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی در زمان حیاتش اینگونه شناخته شده نبود و باید مسیر را بخوبی بشناسیم و به این سمت برویم.

وی ادامه داد: استان کرمان به دلیل وجود این فرزند (سردار شهید سلیمانی) به خود می بالد، همانگونه که سپهبد شهید سلیمانی به شهر و استانش می بالید و وصیت کرد که در اینجا دفن شود.

وحیدی با اشاره به اینکه سپهبد شهید سلیمانی دنیا را تکان داد افزود: خداوند حاج قاسم را به عنوان حجت به ما نشان داد و این برای انقلاب اسلامی بویژه مسئولان بسیار مهم و راهگشا بوده و هست.

وی گفت: شهدای بزرگی جان خود را نثار کردند تا نظام و انقلاب زنده بماند و ما مسئولیم و باید آگاهی داشته باشیم که چه دین بزرگی داریم و یادمان باشد مدیون چه شهدای بزرگی هستیم.

چیزی غیر از بازگشت به تعهدات را نمی‌پذیریم

وزیر کشور گفت: در مذاکرات ۲ طرح دادیم و طرف های خارجی باید تصمیم بگیرند به تعهداتشان در برجام و از این نقص عهد برگردند و یا اینکه مقام معظم رهبری و دولت سیزدهم چیز دیگری را نخواهند پذیرفت.

وی افزود: این فرصت را دولت سیزدهم داده که تحریم کنندگان ایران به‌تعهداتشان بازگردند که اگر برنگشتند ما به کارمان ادامه می دهیم و انقلاب از گردنه اقتصادی رد خواهد شد.

وحیدی اظهار داشت: جمهوری اسلامی امروز قدرت سیاسی و فرهنگی دنیاست و در بازدارندگی نظامی هم به درجه ای بالا رسیده و به جایی می رسد که دیگر در اقتصاد هم‌ مورد تهدید قرار نمی گیرد که لازمه آن تلاش همگانی است.

رییس شورای امنیت کشور گفت: ایران هم اکنون احساس قدرت، اعتماد به نفس و اینکه همه چیز شدنی است را دارد و با روحیه کاملا انقلابی، جهادی و با اعتماد به نفس و در صحنه کار را جلو می بریم؛ باید کار را با قدرت دنبال کنیم و احساس سستی نکنیم و بدانیم ما می توانیم چون خدا با ماست.

وی با بیان اینکه برخی افراد اعتقاد نداشتند و ممکن است هنوز نداشنه باشند که ما می توانیم کشور را به بهترین نحو و بدون وابستگی به خارج از کشور بسازیم افزود: آمریکا اگر بازگشت به برجام را نپذیرند خود ضرر می کند و ما وابستگی به آنان نداریم؛ در این خصوص بودجه ۱۴۰۱ در حالت وجود تحریم‌ها تنظیم شده است.

وزیر کشور بیان داشت: عده ای آب و محیط زیست را هم به تحریم ها ربط داده بودند که اشتباه بود و این حرف ها به ما ضربه زد، این دولت به هیچ وجه این حرف ها را قبول ندارد لذا با قدرت و عنایت الهی کار خود را دنبال می کنیم و نگرانی از بابت کوتاه آمدن در مقابل دشمن را نداریم.

وحیدی افزود: استکبار ظلم و فساد خود را نشان داد، همین که‌ دستشان به خون شهید بزرگ ما سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آلوده است، اسطوره مقاومت یک ملت را شهید کردند که اگر این شهید نبود همان کشورها هم بیچاره بودند.

وی یادآور شد: صدام و داعش را آنان ایجاد کردند ولی در نهایت نتوانستند آنان را کنترل کنند و این تروریست ها و جانیان خطرناک که دنیا از دستشان ناامن است، شهید سلیمانی را به شهادت رساندند.

نوسازی در بدنه دولت با به کارگیری نیروهای انقلابی

وزیر کشور با اشاره به ابقای علی زینی وند در سمت استانداری کرمان عنوان کرد: می خواستیم کسی را به عنوان استاندار کرمان بر سر کار بگذاریم که کار انجام دهد و کارهای خوبی توسط ایشان در این استان صورت گرفته که توانست ‌اعتماد مسئولان، نمایندگان مجلس و افراد درگیر کار را جلب کند و مورد تایید قرار گرفت.

وی ادامه داد: فعالیت دولت سیزدهم نشان می دهد که مسئولیت ها سنگین تر شده و آیت الله رییسی اعلام کردند اصل کار ما شایسته سالاری است و در این زمینه انقلاب باید ظرفیت های خود را یکبار دیگر به منصه ظهور برساند.

وزیر کشور افزود: استاندار کرمان با به کارگیری جوانان انقلابی، مجاهد و پای کار و با نوسازی در بدنه دولت فعالیت ها را پیش ببرد.

اولویت های دولت

وحیدی گفت: طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا بسیار کار خوبی در سطح شهرستان و استان ها بوده که باید با شدت ادامه یابد؛ باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیریم؛در این زمینه با تلاش رییس جمهوری، معاون اول و سایر مسئولان جلسات پیگیری می شود که باید در استان‌ها نیز موضوع جدی گرفته شودو نگذاریم پیک ششم بیماری بازگردد که نخستین مساله دولت همین مساله است.

وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه دستاوردهای خوبی در این بخش داشتیم که باید حفظ شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در درجه بعدی بحث کنترل و تنظیم بازار بسیار مهم است که با مشارکت استاندار و دستگاه های مربوطه اجرا می شود؛ نگذاریم مردم به خاطر دلالی و سودجویی عده ای آسیب ببینند.

وی ابراز داشت: نباید گرانفروشی اتفاق بیفتد که بخشی گسترده از مشکلات اقتصادی کنونی، گرانفروشی است؛ با مسئولیت استاندار این موضوع به طور جدی دنبال شود که بهترین وضعیت را برای آسایش روانی مردم داشته باشیم.

وحیدی عنوان کرد: مساله دیگر مسکن است که در دولت کلید خورده و به علت پاسخگویی نیاز مردم و راه اندازی صنعت و کسب و کارهای وابسته به ساختمان مهم است و سهمیه ایجاد شده باید تقاضا محور باشد.

وی تاکید کرد: برنامه احداث مسکن را باید با هدف تحقق مهاجرت معکوس و اصلاحات آمایشی در استان ها داشته باشیم،در جایی هم که نیاز است کاری انجام گیرد شورای عالی اشتغال شکل گرفته و اگر اشتغال درست شود، بسیاری از مشکلات و دغدغه معیشتی رفع می شود.

وزیر کشور یادآور شد: اشتغالزایی در صنایع بزرگ و خرد پیگیری شود و باید برای اشتغالزایی در نقاط محروم براساس نیاز مردم اقدام کنیم که در دولت کلید خورده و در استان بایستی پیگیری شود.

وی ادامه داد: اصلاح الگوی کشت هم در حوزه کشاورزی باید پیگیری شود که نشان می دهد جای کار وجود دارد تا جهش کشاورزی به‌وقوع پیوندند.

وحیدی افزود: شورای عالی اجتماعی در دولت تشکیل شده که جزو دستور کارهای اصلی است که در استان هم باید به طور جدی به آن پرداخته شود؛ لذا مدیریت بحران در استان کرمان که از این حوزه آسیب های بزرگی دیده باید در کرمان هم فعال باشد و بحث بحران نیز پیگیری شود.

وی اضافه کرد: دولت منابع مالی واکسن را متحمل می شود و به اتباع خارجی رانده شده هم نمی توانیم این منابع را پرداخت نکنیم.

وزیر کشور ادامه داد: کرمان سرمایه گذاران خوبی دارد، کشور را نمی توان تنها با پول دولتی ساخت و باید جذب سرمایه گذاران ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا وزیر کشور ظهر دوشنبه از طریق فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی شهر کرمان وارد مرکز این استان شد و در نشست شورای اداری این استان شرکت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha