بازخوانی فرهنگ ایثار و شهادت موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بازخوانی فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی در اولین جلسه شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران کارکنان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص مقام والای شهدا در نزد خداوند افزود: انقلاب اسلامی ثمره فرهنگ ایثار و شهادت است. آن چه که موجب گسترش و توسعه انقلاب اسلامی می شود نیز گفتمان ایثار و شهادت است.

وی کم توجهی به فرهنگ ایثار و شهادت را عامل ایجاد مشکلات برای کشور دانست و تصریح کرد: در سازمان تامین اجتماعی بیش از پیش به توسعه فرهنگ ایثار و جهاد نیاز داریم. در سابقه سازمان این رویکرد وجود داشته است، اما باید تقویت شود. تمامی ارکان و کارکنان این سازمان با روحیه ایثارگرانه و جهادگرانه بیش از گذشته برای ایجاد امنیت اجتماعی و ارائه خدمات با کیفیت تلاش کنند.

موسوی با اشاره به ظرفیت های درونی سازمان تامین اجتماعی در حوزه فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد گفت: باید مجدداً فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد را مورد بازخوانی و شناخت دقیق قرار داد. بازخوانی این فرهنگ موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی خواهد شد. نمونه های ایثار و جهاد در این سازمان باید به همکاران معرفی شود، تا تبدیل به الگوی عملی در ارائه خدمات باشد.  

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، چگونگی گسترش فرهنگ ایثار و جهاد را از مهمترین موضوعاتی برشمرد که باید در دستور کار جلسات شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد قرار گیرد و بر تعریف و تدوین برنامه برای ترویج این فرهنگ تاکید کرد.

وی تکریم کارکنان ایثارگران و رسیدگی به درخواست های آنان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: همچنین باید تلاش شود فرهنگ ایثار و جهاد در سازمان تامین اجتماعی مورد توجه بیشتر قرار گرفته و در همه شریان های اداری این سازمان جاری و ساری باشد.

موسوی، حذف دو درصد سرانه درمان برای ایثارگران بازنشستگان را از خدمات اخیر سازمان تامین اجتماعی به جامعه ایثارگران برشمرد و خاطرنشان کرد: برای تکریم و تجلیل از جامعه ایثارگران از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

رئیس اداره هماهنگی امور ایثارگران سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: این سازمان مفتخر است ۶۲ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است و ۴۷ مدافع سلامت شاغل در مراکز درمانی این سازمان نیز در مقابله با بیماری کرونا به مقام والای شهادت رسیدند.

محمد شکرالهی افزود: ۹۲۰۰ همکار ایثارگر و ۳۰۰ مدیر ایثارگر در سازمان تامین اجتماعی خادم بیمه شدگان و بازنشستگان هستند.
 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha