اسکله‌های تجاری قشم با رویکرد توسعه صادرات رونق می‌گیرد

قشم- ایرنا- سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اولویت این سازمان فعال شدن و رونق فعالیت اسکله های تجاری جزیره با رویکرد توسعه صادرات است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در بازدید از اسکله بندرهای کاوه و بهمن، اظهار کرد: برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های تجاری و مسافری موجود در بنادر قشم باید با اولویت و فوریت اقدام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ظرفیت خوبی در بنادر منطقه آزاد قشم  به ویژه بندر بهمن و بندر کاوه وجود دارد که در شرایط خاص می‌توان از امکانات آنها برای بهبود وضعیت تجاری و کمک به تردد کشتی های تجاری در منطقه بهره‌مند شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برای کنترل وضعیت و افزایش ایمنی در اسکله‌های قشم باید براساس اولویت های شناسایی شده اقدامات اجرایی انجام شود تا در آینده شاهد رشد کیفیت خدمات ارایه شده باشیم.

فتح الهی اظهار کرد: اصلاح هندسی نقاط حادثه منتهی به بندر تجاری بهمن جهت تردد ایمن وسایل نقلیه لازم است.

وی همچنین در ادامه این بازدید دستور ساماندهی وضعیت بنادر برای ارایه خدمات مناسب به بازرگانان و همچنین راه اندازی خطوط دریایی مسافری به کشورهای همسایه صادر کرد.

براساس این گزارش، در بازدید دکتر افشار فتح الهی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از بنادر بهمن و کاوه جمعی از معاونین و مدیران این سازمان حضور داشتند و گزارش هایی درباره آخرین وضعیت این بنادر ارایه شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha