۶۹ درصد تعهد اشتغال استان سمنان امسال محقق شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۶۹ درصد از اشتغال هدفگذاری‌شده استان امسال در استان محقق شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل غنیان روز دوشنبه به رسانه ها افزود: هفت هزار و ۲۱۲ نفر امسال در استان سمنان اشتغال یافتند که معادل ۶۹ درصد از تعهد اشتغال استان بود.

وی گفت : امسال تعهد ایجاد اشتغال استان سمنان ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل بود که تا کنون بر اساس آمار سامانه ملی رصد ملی هفت هزار و ۲۱۲ نفر اشتغال یافتند.

غنیان با اشاره به توجه ویژه استان سمنان به بخش مشاغل خانگی به ویژه بانوان گفت: ۹۰ درصد از بانوانی که قصد مشارکت در تولید ناخالص ملی دارند وارد چرخه می شوند و در این مسیر تسهیلات از ۲۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش یافت و افراد پشتیبان تا ایجاد ۲۰ فرصت شغلی می توانند تا ۲۰ میلیارد ریال از تسهیلات بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: اعتبار اختصاص یافته به استان در این بخش جهش یافت و امسال به ۳۲۳ میلیارد ریال رسید و تا کنون ۹ و نیم درصد تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی استان پرداخت شد.

وی یادآور شد: در بخش ایجاد مشاغل خانگی دستگاه اجرایی مانند بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صنعت، معدن و تجارت، ارشاد اسلامی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همکاری دارند.
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین از پرداخت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی خبر داد و گفت: با این میزان ۹۲ درصد سهمیه استان پرداخت شد و سمنان را جزو پنج استان برتر کشور در این شاخص قرار داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان کرد: اکنون نظارت مهمترین بخش تحقق کامل اشتغال است، به روند هزینه‌کرد تسهیلات دریافتی نظارت می‌شود و در صورتی که انحرافی مشاهده شود، تسهیلات از سوی بانکهای عامل پس گرفته می‌شود.

حدود ۴۸ درصد از اشتغال استان سمنان در بخش خدمات، ۳۷ درصد در بخش صنعت و معدن و ۱۴ درصد در بخش کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha