۱۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 3110
کد خبر: 84567477
۰ نفر

برچسب‌ها

کنترل کیفیت ۶ هزار کالا در پالایشگاه گاز ایلام

ایلام - ایرنا - رییس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: طی هشت ماهه سال جاری در قالب ۶۰ درخواست بازرسی کالا از ۶ هزار و ۴۷۴ عدد کالا بازرسی به عمل آمد که ۶۴ عدد معیوب شناسایی و رد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام، بهزاد پرچم پور روز دوشنبه افزود: همچنین طی این مدت به منظور نظارت بر کیفیت کالاهای تامینی و پروژه های ساخت، ۱۹ برنامه ی طرح و آزمون بازرسی تدوین و ابلاغ شده است.

وی افزود: علاوه بر بازرسی کالا و ساخت تجهیزات، بازرسی تجهیزات بالابری و کمک بالابری، بازرسی های دوره ای، مدیریت تست و کالیبراسیون شیرهای اطمینان، انجام آزمون های غیرمخرب پیشرفته و ارزیابی قابلیت سرویس دهی تجهیزات، پایش سیستم های حفاظت کاتدیک، پیگیری پیاده سازی نظام مدیریت خوردگی برمبنای تغییرات فرآیند و مشارکت در برنامه های آموزشی از مهم ترین اقدامات انجام شده تا پایان آبان ماه سال جاری بوده است.

وی با بیان اینکه در ۶ ماهه اول سال جاری از ۱۴۹ مورد ادوات بالابری و کمک بالابری بازرسی به عمل آمد و برای آنها گواهینامه صادر شده است، تصریح کرد: در حوزه بازرسی فنی مکانیک فهرست شیرهای اطمینان تجمیع شد که هم اکنون طبق برنامه ریزی های قبلی تست و کالیبراسیون آنها انجام و فهرست مذکور بصورت ماهیانه بروزرسانی می شود.

پرچم پور با بیان اینکه تاکنون چهار تجهیز ثابت مورد آزمون های غیرمخرب پیشرفته شامل PAUT و TOFD قرار گرفته اند، گفت: اخیرا تدوین دستورالعمل ارزیابی قابلیت سرویس دهی تجهیزات (FFS) شرکت ملی گاز با مشارکت فعال بازرسی فنی پالایشگاه گاز ایلام انجام شده است.

ربیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه از دیگر پروژه های جاری بازرسی فنی در این مدت انجام وظایف محوله در رابطه با راه اندازی واحد شیرین سازی اتان بوده است،یادآورشد: در راستای حمایت از تولید داخل با یک شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه قرائت پروبهای ER همکاری آغاز شده و تست های عملکردی دستگاه در حال حاضر در این پالایشگاه در دست انجام است. 

پرچم پور به مهم ترین اقدامات برای کنترل خوردگی تجهیزات این واحد صنعتی نیز اشاره و تاکید کرد: تعیین پارامترهای فرآیندی اثرگذار بر خوردگی و حدود استاندارد و بحرانی آنها در واحدهای شیرین سازی انجام شده است که هم اکنون مورد پایش هستند و در جلسات منظم ماهیانه با همکاری دیگر واحدها مورد بررسی قرار می گیرند.

وی به تعمیرات اساسی امسال در این پالایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: از تجهیزات ثابت و خطوط پایپینگ مطابق برنامه ریزی از پیش تعیین شده ، بازرسی و ضخامت سنجی به عمل آمد و بر اجرای درخواست کارهای تعمیراتی صادره، هیدروتست، فیتاپ، جوشکاری، تنش زدایی، تست و کالیبراسیون شیرهای اطمینان، تست تجهیزات برقی و ابزار دقیقی، اجرای پوشش و رنگ آمیزی مخازن ذخیره و تحت فشار نظارت دقیق شد تا از سلامت و قابلیت سرویس دهی تجهیزات و تاسیسات اطمینان حاصل شود.

رییس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام به دیگر فعالیت های بازرسی فنی در تعمیرات اساسی امسال اشاره و گفت: صدور دستورالعمل جوشکاری، اجرای رادیوگرافی و تفسیر فیلم، انجام آزمون مایع نافذ به ویژه برای ترموول ها، تعویض کوپنها و ارزیابی نرخ خوردگی و غیره از دیگر اقدامات در زمینه تعمیرات اساسی بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha