۱۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 84567465
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر کشور: توپ برجام در زمین اروپایی‌هاست

بجنورد- ایرنا- وزیر کشور در باره دور جدید مذاکرات وین گفت: اکنون توپ در زمین اروپاییان است و آنها باید در اجرای تعهدات خود جدی باشند.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز دوشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: جمهوری اسلامی در ادامه مذاکرات و رسیدن به نتیجه لازم که همان لغو تحریم هاست، طرح های مبتکرانه خود را  به طرف مقابل اعلام  کرده است.

وی افزود: طرف مقابل اکنون با دولت های خود در حال مذاکره هستند و آنها باید نشان دهند که در اجرای تعهداتشان جدی هستند.

وزیر کشور بیان کرد: خواست کشور ما در دور بعدی مذاکرات کاملا مشخص است؛ کار عهدشکنانه توسط آمریکایی ها صورت گرفته و اروپایی ها هم با بی عملی مفرط در مقابل عهدشکنی آمریکا عکس العملی نشان ندادند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد که اگر طرف مقابل به تعهداتش که همان لغو همه جانبه تحریم ها است عمل کند ما هم به تعهداتمان عمل می کنیم.

وحیدی افزود: ما کاملا به طرف مقابل بدبین هستیم زیرا تاکنون آثار مثبتی در اجرای تعهداتشان ندیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت توسعه ای ما به برجام گره نخورده و بودجه ۱۴۰۱ با فرض تحریم ها نوشته شده و حرکت اقتصادی ما مستقل از تحریم ها انجام می شود و خواهند دید که اقتصاد ایران با وجود تحریم ها به جلو خواهد رفت و آنهایی که به تعهدات جهانی عمل نمی کنند ضرر خواهند دید.

نهضت ملی مسکن و تنظیم بازار از اولویت های وزارت کشور است

وزیر کشور در ادامه نهضت ملی مسکن و تنظیم بازار را از اولویت های مورد رسیدگی وزارت کشور عنوان کرد و افزود: در تمامی استانها کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار با مسوولیت استاندار تشکیل می شود و تمامی دستگاه ای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دادگستری استان در این راستا تلاش خواهند کرد تا فعالیت خوبی انجام گیرد.

وی بیان کرد: تشکیل ستاد نهضت ملی مسکن از دستورات مهم و قابل پیگیری وزارت کشور است و این ستاد بر اساس ظرفیت های هر استان شکل گرفته و دنبال می شود.

وحیدی با بیان اینکه تمامی سازو کارهای لازم برای ورود به بودجه ۱۴۰۱ در وزارت کشور فراهم است، ادامه داد: فعالیت توسعه ای ما به برجام گره نخورده و بودجه ۱۴۰۱ با فرض تحریم ها نوشته و حرکت اقتصادی ما مستقل از تحریم ها انجام می شود.

وی افزود: دشمنان خواهند دید که اقتصاد ایران با وجود تحریم ها به جلو خواهد رفت و آنهایی که به تعهدات جهانی عمل نمی کنند ضرر خواهند دید.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز دوشنبه به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی از طریق فرودگاه شهدای بجنورد وارد مرکز این استان شد و در ابتدای ورود به استان با حضور در مزار شهدای امامزاده سیدالعباس(ع) بجنورد به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وزیر کشور در ادامه سفر خود با حجت‌الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار کرد و سپس برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی به سالن شهدای دولت استانداری رفت.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha