قهرمان تالاب و محیط‌بان نمونه تالابی سال ۱۴۰۰ معرفی می‌شود

تهران - ایرنا - معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست، از برگزاری برنامه انتخاب و تقدیر از قهرمان و محیط بان نمونه تالابی کشور خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیطزیست، احمد رضا لاهیجان زاده اظهار داشت: در نظر داریم به‌ منظور شناسایی، جمع‌آوری و طبقه‌بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم‌های تالابی و تشویق و گسترش فرهنگ تالابی در کشور، برنامه سالانه انتخاب قهرمان تالاب و محیط‌بان نمونه تالابی سال ۱۴۰۰ طبق روال هر سال همزمان با روز جهانی تالاب‌ها (۲ فوریه ۲۰۲۲ میلادی برابر با ۱۳ بهمن ۱۴۰۰) از قهرمان و محیط بانان نمونه تالابی تقدیر شود.

معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه آخرین فرصت ارسال آثار برای شرکت در این برنامه تا ۲۵ دی ماه امسال است، تصریح کرد: جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اهداء خواهد شد.

به گفته وی شرایط  شرکت در این رویداد به این صورت است که در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اقدامات انجام‌شده در ۵ سال اخیر (دی‌ماه ۱۳۹۶ لغایت دی‌ماه ۱۴۰۰) موردپذیرش است،  در دو بخش فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی تنها اشخاص حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویدادند،  در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند در این رویداد شرکت کنند،  اشخاص حقیقی و حقوقی که طی ۵ سال گذشته عنوان قهرمان تالاب را اخذ کرده اند واجد شرایط شرکت در این رقابت نیستند،  در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی ارسال اصل مقالات، کتاب و ... الزامی است،  در بخش فعالیت‌های اجرایی، دارا بودن نامه تأییدیه (معرفی‌نامه) از سوی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مربوطه الزامی است و در بخش مشارکت‌های مردمی، دارا بودن نامه تأییدیه (معرفی‌نامه) از سوی شبکه تشکل‌های زیست‌محیطی استان مربوطه الزامی است.

لاهیجان زاده با تاکید بر اینکه به درخواست‌هایی که واجد شرایط فوق‌الذکر نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد، افزود: فرم‌های دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالاب‌ها ۱۳ بهمن‌ماه اعلام می شود و به نفرات برتر تندیس قهرمان تالاب و جوایزی اهداء خواهد شد.

علاقمندان و متقاضیان شرکت در این مسابقه می توانند اطلاعات درخواستی خود را به نشانی تهران- اتوبان شهیدحکیم- پارک طبیعت پردیسان-ساختمان تحقیقات- طبقه سوم  - معاونت محیط‌زیست دریایی و تالاب‌ها- دفتر حفاظت و احیاء تالاب‌ها و آدرس پست الکترونیک wetland.bureau@doe.ir  ارسال کنند و برای دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۶۲۱۵۵۳۴۹ تماس بگیرند.
 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha