حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

یاسوج - ایرنا - هنوز حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نهاد ریاست جمهوری کشورمان به ۶۰ روز نرسیده بود که هواپیمای وی در آسمان شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دیده شد و از آن روز تاکنون، برخی مشکلات مردم این استان کم برخوردار حل و یا زمینه گره گشایی از آنها فراهم شده است.

به گزارش ایرنا رئیس دولت سیزدهم نهم مهر امسال در جریان پنجمین سفر استانی وارد یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد شد و در این سفر ۲۱۷ طرح به ارزش ۲۱هزار میلیارد تومان به تصویب رسید.

در این سفر ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه محور در بخش های مختلف اعم از گردشگری، راه، آب ،منابع نفت و گاز، پتروشیمی ، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت ها و شتاب بخشی به روند توسعه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به تصویب رسید. 

 شیرین شدن کام باغداران استان

نخستین پیامد سفر،  شیرین شدن کام باغداران استان تحقق برای خرید تضمینی سیب در جه سه ( صنعتی) بود.

رییس سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مجوز خرید تضمینی سیب صنعتی بهره برداران استان روز بیستم مهر به استان ابلاغ شد، گفت: عملیاتی شدن این مصوبه در کمتر از ۲ هفته جای قدردانی از مسوولان متولی و بویژه شخص رییس جمهوری دارد.
 

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

قدرت‌الله ویسی اضافه کرد: بلافاصله چهار مرکز خرید تضمینی سیب صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد دایر شد و تا پایان فصل برداشت اقدام به خرید محصول سیب باغداران و کشاورزان استان کردیم .

تخصیص اعتبارات؛ 

سفر رییس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد ۲۱هزار میلیارد تومان مصوبه داشت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ارزش مصوبات سفر مهرماه امسال رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به این استان را ۲۱ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که تا این میزان اعتبار نیز ابلاغ شده است.

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

سید علی احمدزاده اظهار داشت: موافقت نامه تمامی پروژه‌های سفر ریاست جمهوری منعقد شده و ابلاغ شده و دستگاههای اجرایی  هم اکنون پیگیر به فعلیت در آوردن این طرحها در گوشه گوشه این استان هستند.

وی افزود: همچنین تمامی طرح ها تامین اعتبار شده اند و باید این طرح ها تا پایان ۱۴۰۱ انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اعتبار ۲۱هزار میلیارد تومانی از محل سفر ریاست جمهوری معادل ۹ سال بودجه استان است و باید با این اعتبار پروژه ها را به نتیجه برسانیم که قطعل تحولی در زیرساخت های توسعه استان ایجاد خواهد شد.

احمدزاده ادامه داد: چنانچه کار را به پیش ببریم و پروژه ها تکمیل شوند این اعتبار قابل افزایش نیز هست.

احمدزاده تاکید کرد: پس از سفر به روستاهای محروم استان در نامه ای به ریاست جمهوری وضعیت نامطلوب راه های روستایی استان اعلام شد که در کمتر از ۲ روز  ۲۰۰ میلیارد تومان برای جاده های روستایی استان  اختصاص یافت.

تخصیص اعتبار به طرح های زیرساختی

پنج هزار میلیارد ریال به تکمیل جاده پاتاوه به دهدشت اختصاص یافت

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر مهرماه رییس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به این استان پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نهایی طرح ملی پاتاوه به دهدشت تصویب شد که اعتبار یادشده هم اکنون تخصیص یافته است.

 

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

کیامرث حاجی زاده اظهارداشت: با تزریق و مصرف این میزان اعتبار محور یاد شده تکمیل و بصورت کامل زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد مراحل پایانی کار هستیم و پیش بینی می شود در آینده نزدیک این طرح به بهره برداری برسد.

حاجی زاده تصریح کرد: طرح ملی جاده پاتاوه به دهدشت با توجه به وضعیت طبیعی منطقه جزو خاص‌ترین طرح های راهسازی در کشور بشمار می رود.

این جاده که ۲۷ سال در حال ساخت است با این اعتبار به صورت رسمی زیر بار ترافیک خواهد رفت.

۴۰۰میلیاردتومان برای تکمیل جاده یاسوج به سی‌سخت در نظر گرفته شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به مصوبات سفر اخیر رئیس جمهوری دولت سیزدهم به استان ، اختصاص۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای جاده یاسوج به سی سخت را از جمله مصوبه این سفر در حوزه راهسازی نام برد.

سید علی احمدزاده اظهار داشت:  این اعتبار در نظر گرفته شده برای تکمیل کامل این پروژه کافی است.

۳۵۰میلیارد ریال برای اتصال قلعه رئیسی به محور پاتاوه دهدشت اختصاص یافت

فرماندار کهگیلویه گفت: در سفر مهرماه سالجاری رییس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد برای اتصال مسیر ارتباطی دم عباس بخش چاروسا به جاده پاتاوه دهدشت ۳۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافت.

دارا کریمی نژاد  اظهارداشت:  این مسیر از روستای دم عباس تا اتصال به جاده ملی پاتاوه به دهدشت هفت کیلومتر طول دارد.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۳۵ درصد دانست و بیان کرد: با بهره برداری از این طرح مسیر بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک به مرکز استان کاهش چشمگیری خواهد یافت.

کریمی نژاد تصریح کرد: علاوه بر بهره مندی جمعیت ۵۰ هزار نفری بخش های چاروسا و دیشموک از مسیر ارتباطی مناسب ساکنان این دو بخش از بن بست تاریخی خارج می‌شوند.

وی کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر تا یاسوج مرکز استان را از دیگر مزایای این طرح اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود ، طرح یاد شده تا قبل از پایان سال زیر بار ترافیک برود.

 فرودگاه یاسوج در آستانه بین‌المللی شدن/ مصوبه‌ای که رنگ واقعیت می‌گیرد

اعطای مجوز پروازهای بین المللی به فرودگاه یاسوج که مهرماه امسال در سفر رییس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد اکنون مراحل پایانی آماده سازی را سپری می‌کند و در آینده نزدیک به رویای دیرینه مردم این استان رنگ واقعیت می بخشد.
 

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

انجام طرح مطالعاتی توسعه فرودگاه، پیش بینی طرح هایی مانند ایجاد زیرساخت هایی برای پرواز شب، توسعه ایستگاه آتش نشانی و شروع مطالعات ترمینال پروازهای خارجی در یاسوج در این مدت کم نشانگر پشتکار مسوولان محلی برای تقویت زیرساخت های این فرودگاه است که شهروندان کهگیلویه و بویراحمد را به تحقق این آرزوی بزرگ امیدوارتر کرده است.

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: تبدیل فرودگاه یاسوج به مرز بین المللی در سفر رییس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد تصویب و با پیگیری مسوولان از سوی وزیر کشور هم تایید شده است.

عنایت انصاری فرد اظهار داشت: طرح مطالعاتی تبدیل فرودگاه یاسوج به فرودگاهی بین المللی تدوین شده و براساس همین نگاه کارشناسی، مقدمات اعطای پروازهای بین المللی این فرودگاه در حال انجام است.

وی بیان کرد: در صورت اعطای مجوز، پرواز از فرودگاه یاسوج به کربلا، نجف و سایر کشورهای خارجی انجام می شود.

اختصاص اعتبار برای گازرسانی به منطقه محروم زیلایی

رحمان خادم، مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یک هزار و ۸۰۰ خانوار در زیلایی سکونت دارند که ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به این منطقه در سفر اخیر رئیس جمهوری به استان اختصاص یافته و این طرح برای چهارمین بار به مناقصه می‌رود.
 

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

اختصاص اعتبار برای آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و تامین اعتبارات لازم در سفر اخیر هیات دولت سیزدهم به استان، طرح آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.

 رسول فرهادی اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری دولت سیزدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح آبرسانی شهر لیکک از سد کوثر اختصاص داده شد.
وی طرح آبرسانی به لیکک را یکی از طرحهای مهم و زمان بر شرکت آب منطقه ای دانست و بیان کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان بر تسریع در روند اجرایی این طرح تاکید شد.

شتاب در تزریق واکسن

۹۲۹ هزار دُز واکسن کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تزریق شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۰۸ دُز واکسن تحویل کهگیلویه و بویراحمد شده که از این تعداد ۹۲۹ هزار دُز واکسن به گروههای هدف تزریق شده است.

محمد مهدی بانشی اظهار داشت: از این تعداد  ۵۰۲ هزار و ۶۰۰ نفر دُز اول، ۴۱۹ هزار ۶۴۹ نفر دُز دوم و ۷۳۱ نفر هم دُز یادآور  را دریافت کرده اند.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۴۹ نفر دُز اول، ۲ هزار و ۲۵۴ نفر دُز دوم، ۳۹۲ نفر دُز سوم را تزریق کردند که در مجموع سه هزار و ۶۰۹ دُز واکسن طی ۲۴ ساعت تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از مجموع واکسن های تحویلی به کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  ۸۱.۵ درصد به گروههای هدف تزریق شده است.

بانشی عنوان کرد: استقبال خوب دانش آموزان برای تزریق واکسن موجب شد کهگیلویه و بویراحمد رتبه برتر واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان را در کشور کسب کند.

وی ابراز داشت: موجودی واکسن بدون پرت در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۶ هزار  ۴۱ دُز است و هیچ‌گونه کمبود واکسن در استان وجود ندارد.

زمینه برچیده شدن ۳۶ مدرسه کپری فراهم شد

معاون برنامه‌ ریزی و مشارکت ‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۶ مدرسه کانکسی با جمعیت هر کدام بیش از ۱۵ دانش‌آموز در این استان برچیده می شود.

علی رستخیز اظهار داشت: در راستای پیگیری مصوبه سفر رئیس جمهوری و دستور سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاون عمرانی نوسازی مدارس کشور تعداد ۳۶ مدرسه کانکسی برچیده و ۷۴ کلاس درس استاندارد جایگزین آنان می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح ها هم اکنون در حال انجام مراحل مناقصه است و به زودی عملیات اجرایی ساخت مدارس مذکور آغاز می شود بیان کرد: برای تحقق این امر ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه مشارکت ‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده نیمی از هزینه مورد نیاز ساخت این مدارس از سوی بنیاد برکت تامین می شود.

۱۰۰هزار نامه مردم کهگیلویه وبویراحمد در سفر رییس جمهوری به ادارات ارجاع داده شد

مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از یکصد هزار نامه‌های مردم این استان در سفر رییس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به دستگاه‌های مربوطه ارجاع داده شده  است.

 حل مشکلات کهگیلویه و بویراحمد از ۳۶ مدرسه کپری تا طرح ۲۷ ساله

محمود مومن نسب در خصوص آخرین خبرها از نامه‌ها و مطالبات مردم در سفر رییس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در سفر مهرماه رییس جمهوری دولت سیزدهم به کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۱۰۰ هزار نامه و درخواست دریافت شد.

 برآیند اقدامات انجام گرفته طی این مدت کوتاه نشان از آن دارد که در ۱۰۰ روز نخست دولت سیزدهم گام های بلندی برای حل مشکلات و توسعه این استان برداشته شده که بخشی از این اقدام ها در زمینه تخصیص اعتبار برای اجرای طرح های زیرساختی و برخی نیز اجرای برخی خواسته ها و انتظارات بود.

بهره برداری از این طرح ‌ها به توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد و رونق روزافزون تولید در آن کمک بسزایی می کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha