شناسایی آسیب‌های اجتماعی شیراز پیش نیاز مدیریت شهری است
عکس از آرشیو

شیراز-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای داشتن شهری مناسب، باید ابتدا آسیب های اجتماعی موجود در شهر شناسایی شود.

سیده مریم حسینی دوشنبه در نشست هم اندیشی با متولیان پیشگیری  از آسیب های اجتماعی استان فارس،افزود: برای داشتن یک شهر مناسب باید در وهله اول آسیب های اجتماعی موجود در شهر و همچنین عوامل بازدارنده این آسیب ها شناسایی شوند.
حسینی ادامه داد:  برای رسیدن به شهری مناسب زندگی شهروندان باید چشم اندازی تعریف شود و بر اساس آن ضمن مشخص شدن فرآیندها، برنامه ریزی راهبردی صورت پذیرد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز به ارتباط بین مولفه توسعه یافتگی در یک شهر یا کشور و آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: تحقیقات نشان داده است که یکی از عوامل رشد و توسعه یافتگی شهرها، شناسایی آسیب های اجتماعی و رفع آنها برای تداوم رشد و ترقی شهرها است.
حسینی با اعلام اینکه برای شناسایی مشکلات و آسیب های اجتماعی شهر شیراز تاکنون جلسات متعددی با سازمانها و اشخاصی که در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت داشته و دارند برگزار شده تصریح کرد: همه تلاش‌ها بر این است تا ضمن شناسایی عملکرد و فعالیتهایی که تاکنون در این حوزه صورت گرفته، موارد را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار داده تا با نگاهی علمی به آسیب های شهری و مدیریت بهتر آن، قدمهای مثبتی در جهت شناسایی و کاهش مشکلات اجتماعی برداشته شود.
این عضو شورای اسلامی شهرشیراز  بر ضرورت استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها خصوصا دستگاه هایی که متولی پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند تاکید کرد و افزود: این رویکرد باعث می شود تا با اهداف و عملکرد دیگر دستگاهها یا سازمانها در حوزه آسیب های اجتماعی بیشتر آشنا شویم و هم از موازی کاری نیز جلوگیری شود.
حسینی تلاش برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به منظور بهبود شرایط زندگی مردم  و توسعه و پیشرفت شهر را مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با برگزاری جلسات مختلف با متولیان پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، بازدیدهای میدانی و استفاده از نظرات افراد صاحب نظر و همکاری دیگر دستگاهها، قدمهای مثبتی در کنترل و کاهش مشکلات فرهنگی اجتماعی و آسیب های اجتماعی شیراز برداشته شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha