۱۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84567134
منبع: تهران دیزاین سنتر| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

چطور یک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مناسب را انتخاب کنیم؟

موضوع معماری و دکوراسیون داخلی امروزه نقش پررنگ‌تری در میان افراد پیدا کرده و دلیل هم روشن است، افراد زمان بیشتری را در خانه، محیط کار یا مراکز تفریحی و تجاری می‌گذرانند. در این بخش می‌خواهیم چگونگی انتخاب بهتر را ارائه دهیم.

شرکت هایی متعددی خدمات معماری و دکوراسیون داخلی را ارائه می‌دهند،  اما انتخاب یک شرکت معماری که متناسب با نیاز شما عمل کند، کار دشواری خواهد بود.

در ادامه قصد داریم به مهم‌ترین نکاتی که باید در انتخاب یک شرکت معماری در نظر داشته باشید و همچنین شاخص‌ترین ویژگی های آن اشاره کنیم.

انتخاب یک شرکت معماری داخلی خوب چه نتایجی به دنبال دارد؟

انتخاب یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی خوب حداقل ۵ نتیجه آشکار را به دنبال دارد.

  1. یک شرکت دارای مهارت و تجربه کافی در زمینه طراحی منزل یا محیط کار، می‌تواند تاثیر زیادی در روند کاری افراد و میزان بازدهی آنها داشته باشد.
  2. طراحی دکوراسیون داخلی خانه باعث ایجاد یک فضای آرامش بخش و گرم درون خانواده می‌شود.
  3. یک طراحی اصولی و هنرمندانه، در عین اینکه آرامش و حس خوبی به افراد خانه می بخشد باعث می‌شود از کمترین فضای موجود بیشترین استفاده را کرد.
  4. طراحی دکوراسیون داخلی در محیط کار نیز سبب می‌شود که هزینه‌های مصرف انرژی، نگهداری وسایل و تجهیزات کاهش پیدا کند.
  5. در صورتی که انتخاب درستی در این زمینه انجام بگیرد فضای ایجاد شده می‌تواند مطابق هویت صاحب خانه یا سازمان باشد و انتظارات شخص سفارش دهنده را برطرف سازد.

۲ ویژگی مهم شرکت های دکوراسیون داخلی

حال که با اهمیت انتخاب یک شرکت معماری خوب آشنا شدید، خوب است تا به ویژگی های یک شرکت دکوراسیون حرفه ای نیز توجه داشته باشید.

۱- دانش و تخصص مجموعه طراحی

برای اینکه از میزان دانش و تخصص شرکت مورد نظر آگاه شوید، تحصیلات، رزومه، سوابق و نمونه‌های کاری آن‌ها را بررسی کنید. آشنایی آن‌ها با استانداردهای بین المللی را نیز مورد توجه قرار دهید. شما می‌توانید به وبسایت و شبکه های اجتماعی آن شرکت معماری داخلی مراجعه و رزومه آن را بررسی کنید.

۲- رعایت اصول حرفه ای توسط مجموعه طراحی

برای بررسی رعایت اصول حرفه ای از جانب شرکت بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید؛

۱- شفافیت مالی

شرکت‌هایی که به طور حرفه ای کار طراحی را انجام می دهند، حتما فاکتور رسمی فروش دارند و در طول پروژه شفافیت مالی را رعایت می‌کنند. این در حالی است که برخی از شرکت‌ها در ابتدا هزینه پائینی را عنوان می‌کنند، اما در طول پروژه مبالغ بیشتری را به عنوان هزینه‌های جانبی از مشتری درخواست می‌کنند.

۲- توازن مشتری

در صورتی که شرکتی روی پروژه‌های کوچک کار می‌کند، ممکن است برای پروژه‌های بزرگ کارایی نداشته باشد. مثلا شرکتی که در زمینه طراحی ساختمان‌های کوچک فعال است، نمی‌تواند طراحی یک سازمان بزرگ بین المللی را انجام دهد.

چطور یک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را انتخاب کنیم؟

در این بخش می خواهیم چگونگی انتخاب بهتر را مورد نظر قرار دهیم. روند انتخاب درست یک شرکت به شرح زیر است؛

۱- مشخص کردن بودجه

برای انتخاب شرکت طراحی داخلی اولین چیزی که لازم است به آن توجه کنید، مشخص کردن بودجه مورد نظرتان است. شرکت‌های طراحی داخلی از نظر هزینه ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. این را در نظر داشته باشید که بهترین پروژه‌ها ممکن است نیاز به صرف هزینه‌های بالاتری داشته باشد.

۲- پرس وجو از دوستان و آشنایان

اگر در میان اطرافیان، دوستان و آشنایان شما افرادی هستند که قبلا از خدمات شرکت‌های طراحی دکوراسیون استفاده کرده اند با آن‌ها مشورت کنید. استفاده از اطلاعات این افراد سبب می‌شود با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرد.

۳- پرسش درباره مجوزهای تخصص و حرفه ای شرکت

بعد از این که برای طراحی داخلی دکوراسیون به شرکت مورد نظر مراجعه کردید، از آن‌ها بخواهید که در ارتباط با مجوزهای تخصصی خود صحبت کنند. حتما مطمئن شوید شرکت طراحی داخلی مورد نظر، مجوزهای لازم و توانایی عرضه فاکتور رسمی را دارد.

۴- بررسی پروژه‌های قبلی، توصیه نامه‌ها و معرف‌ها

از شرکت درخواست کنید تا پروژه‌های قبلی خود را به شما نشان دهند و آن‌ها را بررسی کنید. با مشتری‌های قبلی شرکت به خصوص آن‌هایی که پروژه‌هایی نزدیک به پروژه شما داشته اند، صحبت کنید و نظر آن‌ها را جویا شوید. در صورتی که طراحی مورد نظر شما یک پروژه بزرگ است حتما از شرکت توصیه نامه و معرف بخواهید.

چطور یک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مناسب را انتخاب کنیم؟

جمع بندی

شرکت معماری داخلی تهران دیزاین سنتر به عنوان یکی از با تجربه ترین شرکت ها در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی به فعالیت می‌پردازد. تلاش مجموعه تهران دیزاین پیوسته این بوده تا با گسترش سطح دانش و آگاهی خود از جنس نیاز مشتریان، بهترین خدمات را مطابق با زاویه دید آنها ارائه نماید. جهت اطلاع از نحوه همکاری با این مجموعه و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق وبسایت تهران دیزاین با طراحان این مجموعه در ارتباط باشید.

 م. خ 

منبع: تهران دیزاین سنتر| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha