۱۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84567131
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از شهرستان های گناوه و دشتی

گناوه - ایرنا - انجام واکسیناسیون همگانی دانش‌آموزان گناوه ای و کسب رتبه برتر مسابقه هفت چین هنر توسط باشگاه کتابخوانی سردار دلها خبرهای کوتاه روز دوشنبه شهرستان های گناوه و دشتی است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه روز دوشنبه به نقل از  عصمت حیدری رئیس این شبکه در نشست مشترک با ادارات آموزش و پرورش گناوه و بندرریگ اظهارداشت: با توجه به روند بازگشایی مدارس ، فراهم آوردن شرایط لازم برای حفظ سلامت فرهنگیان و دانش آموزان و سایر کارکنان مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: اجرای  مطلوب  پروتکل‌ها و دستورالعمل های مراقبت و کنترل ویروس کرونا  در مدارس با تاکید بر واکسیناسیون ضرورت دارد.

حیدری بیان کرد: بازرسان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان گناوه ، پایش، نظارت و ارزیابی های دوره ای و مستمر با لحاظ  رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ شرایط مطلوب را در مدارس انجام می‌دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در کنار فعالیت مراقبین سلامت، مدیران و مربیان و رابطین بهداشتی باید نگاه ویژه‌ای بر رعایت اصول کلی پیشگیری از کرونا به خصوص  واکسیناسیون همگانی، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمعات، استفاده از ماسک و تهویه مناسب کلاس‌ها داشته باشند.

وی  اظهار داشت: شناسایی و پیگیری دانش‌آموزان و عوامل اجرایی مدرسه که مبتلا یا مشکوک به بیماری کووید ۱۹ هستند یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای تضمین سلامت دانش آموزان و کارکنان دیگر و ادامه روند بازگشایی مدارس است.

در این نشست مصوب شد ، مراقبت های بهداشتی،پزشکی و واکسیناسیون دانش آموزان، رعایت شیوه نامه های بهداشت محیط  و اجرای برنامه های مکمل یاری دانش آموزان در مدارس، ارجاع و معرفی فرهنگیان جامانده از واکسیناسیون به پایگاه‌های تزریق با همکاری ادارات آموزش وپرورش گناوه و بندرریگ صورت گیرد.

شهرستان گناوه باجمعیت ۱۰۵ هزارنفر دارای ۲۰ هزار دانش آموز است.

**

باشگاه سردار دل‌ها دشتی در مسابقه هفت‌چین هنر رتبه برتر کسب کرد

بوشهر-ایرنا--  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان سردار دل‌ها این شهرستان  رتبه برتر را در مسابقه مجازی هفت‌چین هنر یزد کسب کرد.

حمید زارعی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از میان بیش از یکصد باشگاه کتاب‌خوانی در مسابقه مجازی هفت‌چین هنر یزد با عنوان "بچه‌های آسمان"، باشگاه سردار دل‌ها از شهرستان دشتی موفق به کسب رتبه برتر در این رویداد فرهنگی شد.
وی اظهار کرد: "داستان‌نویسی، قصه‌گویی، شعر، فیلم موبایلی، انیمیشن، نمایش، عکس، خوشنویسی، نقاشی و مجسمه‌سازی، از بخش‌های این مسابقه بود که اعضای باشگاه سردار دل‌ها در هر بخش بیش از چهار اثر ارسال کرده بودند.

چند خبر کوتاه از شهرستان های گناوه و دشتی

وی افزود: محتوا، خلاقیت، ارتباط موضوعی و چیدمان بین قطعات از ملاک‌های هیات داوران این مسابقه بود.

زارعی بیان کرد: باشگاه کتاب‌خوانی سردار دل‌ها شهرستان دشتی در سال ۹۹ هم‌زمان با نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد و با فعالیت‌های موثر خود در سال اول تاسیس و پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کشور به عنوان باشگاه برگزیده معرفی شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی افزود: بیش از ۹۰۰ باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان ثبت شده در شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha