استاندار همدان بر ورود واحدهای تملیکی بانک‌ها به چرخه تولید تاکید کرد

همدان- ایرنا- استاندار همدان با تاکید بر لزوم ورود کارخانه‌های راکد در تملک بانک‌ها به چرخه تولید، گفت: این واحدهای تملیکی باید در حوزه صنایع فعال و توسعه محور موجود در سطح استان به کار گرفته شوند.

به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز دوشنبه در جریان بازدید از کارخانه صنایع غذایی سحر، اظهار داشت: بخش زیادی از واحدهای تولیدی در تملک بانک‌ها قرار گرفته و بلااستفاده و تعطیل مانده‌اند که فعال سازی این واحدها بسیار مهم و ضروری است. 

وی از مدیران سیستم بانکی استان همدان خواست که در تعاملی سازنده با صنایع موفق استان مشارکت کرده و صنایع تملیکی را وارد چرخه تولید کنند. 

استاندار همدان همچنین به مدیران و روسای دستگاه های اجرایی و بانک‌ها استان گفت که باید رویکرد توسعه محور داشته باشید تا تولید در استان مانا و جاودان بماند. 

قاسمی فرزاد همچنین توسعه صنایع تبدیلی را با توجه به حجم گسترده تولید محصولات کشاورزی ضروری دانست و تصریح کرد: به موازات تقویت این بخش باید توسعه کشت گلخانه ای را نیز در استان همدان به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

وی کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری تولید را از جمله مزایای کشت‌های گلخانه ای ذکر کرد و گفت: تولیدات گلخانه ای استان همدان باید در کارخانه های صنایع تبدیلی موجود فراوری و صاحب ارزش افزوده شود. 

استاندار همدان بر ورود واحدهای تملیکی بانک‌ها به چرخه تولید تاکید کرد

مدیرعامل شرکت تولیدی سحر نیز دراین بازدید گفت: این مجموعه 30 سال پیش با ۱۳ نفر راه اندازی شد و امروز هزار و ۶۵۰ نفر در آن مشغول بکار هستند.

«مسعود توتونچی» با اشاره به فعالیت ۱۰ شرکت زیرمجموعه هلدینگ سحر، افزود: سالانه ۱۰۰ هزار تن محصول کشاورزی در این مجموعه تولیدی خریداری و فراوری می‌شود. 

به گفته وی، بخش قابل توجهی از محصولات این شرکت به کشورهای خارجی از جمله کانادا، انگلستان، هلند، آلمان، عراق، روسیه، استرالیا و افریقا صادر می شود. 

به گزارش ایرنا، استاندار همدان به همراه جمعی از مدیران اقتصادی امروز از چند واحد صنعتی و تولیدی استان مستقر در شهرک صنعتی همدان بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha