۲ هزار بیمار خاص چهارمحال و بختیاری زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند

شهرکرد- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ هزار و ۱۷۲ بیمار خاص و صعب‌العلاج زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی استان قرار دارند و از بسته‌های خدمتی تعریف‌شده در زمینه هزینه‌های تشخیصی، درمانی، دارویی و توان‌بخشی برخوردارند.

محمود فروزنده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، بیماری‌هایی مانند هموفیلی، تالاسمی، دیالیز خونی و صفاقی، ام‌اس، شیمی‌درمانی، متابولیک، خونی و پیوندی جزء بیماران خاص یا صعب‌العلاج محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سالجاری ۷۶ میلیارد ریال هزینه بیماران دیالیزی چهارمحال و بختیاری شده است، تصریح کرد: در سالجاری تعداد یک هزار و ۶۷۹ مورد جلسه دیالیز در بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) استان به صورت رایگان برای بیماران تحت پوشش انجام شد.

فروزنده تصریح کرد: هزینه هر دیالیز حدود  پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال  است که برای بیماران تحت پوشش رایگان انجام می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در ۲ بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم تمامی هزینه‌های بیماران دیالیزی تحت پوشش بیمه است، افزود: در درمان مستقیم در حال حاضر ۲۴۰ پرونده بیماران دیالیزی فعال است.

به گفته فروزنده، بیمارستان امام علی(ع) فرخشهر دارای پنج تخت فعال دیالیز است و دیالیز در این مرکز درمانی به هر ۲ روش همودیالیز و دیالیز صفاقی انجام می شود.

وی توصیه کرد، با فرهنگ‌سازی در زمینه کنترل دقیق و به‌ موقع فشارخون و بیماری‌های مزمن، خود مراقبتی، تغذیه سالم و تحرک بدنی از بروز بیماری‌های کلیوی پیشگیری شود.

به گزارش ایرنا، تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با پنج مرکز درمانی سرپایی و یک بیمارستان در بخش درمان مستقیم به جمعیتی حدود ۴۸۰ هزار نفر بیمه شده سازمان حدود نیمی از جمعیت استان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha