۲۰۰ برنامه‌ فرهنگی در کانون‌ پرورش فکری کودکان استان همدان اجرا می‌شود

همدان-ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت که ۲۰۰ برنامه و فعالیت متنوع فرهنگی در قالب شعار «من می‌توانم» همزمان با هفته جهانی معلولان در مراکز کانون پرورش فکری کودکان این استان برگزار می شود.

«بهناز ضرابی زاده» روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این برنامه‌ها با هدف ایجاد زمینه‌های تعامل بچه‌ها با همسالان دارای نیازهای ویژه با حس برابری و همدلی و نیز معرفی کانون و خدمات مراکز فراگیر آن برگزار می‌شود.

وی از اجرای ویژه برنامه های پیک شادی، نمایش عروسکی، قصه گویی، شعرخوانی و مسابقه با حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه در سالن سینمای کانون همدان خبر داد و افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی، ادبی و هنری در مدارس استثنایی سراسر استان همدان با حضور مربیان فرهنگی و هنری از دیگر برنامه های شاخص اجرایی مراکز کانون در این هفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: اجرای برنامه فرهنگی و شاد «ما می‌توانیم» در مرکز فرهنگی‌هنری کانون «لالجین» شهر جهانی سفال از دیگر فعالیت های بزرگداشت هفته معلولان در استان همدان است

ضرابی زاده، برپایی مسابقات پرهیجان، قصه‌گویی، تماشای انیمیشن «بارون میاد جر جر» و اهدا کتاب و هدایای فرهنگی به کودکان را از دیگر برنامه‌های متنوع اجرا شده در لالجین برشمرد.

وی تصریح کرد: همچنین اجرای برنامه‌ «دوستان توانای من» با حضور ۴۵ نفر از اعضای کودک و نوجوان و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در کانون شهر ازندریان برگزار شد. 

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، اجرای ویژه برنامه شاد «قهرمانان سرزمینم» در همدان، دعوت از معلولان موفق و قدردانی از آنها، همکاری با موسسات خیریه، قصه گویی، سفالگری و شعرخوانی متناسب با توانایی های کودکان در مراکز کانون از دیگر برنامه های بزرگداشت این هفته در استان است.

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان دارای ۲ کتابخانه ویژه کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه (اختلال بینایی، شنوایی و دارای معلولیت جسمی و حرکتی) است.

ضرابی زاده گفت: این مراکز فراگیر مجهز به دستگاه به‌دید، دستگاه سروش و ۴۱۰ جلد کتاب بریل، ۸۵ کتاب صوتی و ۹۰ جلد مجله رشد روشن برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه در بینایی هستند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با ۳۰ کتابخانه ثابت، ۱۰ کتابخانه سیار، سه کتابخانه پستی و ۴۳ مرکز فرهنگی، هنری دارای بیش از ۱۴ هزار عضو فعال است.

هشتم تا ۱۴ آذر به عنوان هفته معلولان نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha