قانون سه درصد اشتغال معلولان در شهرداری بافق اجرا شد

یزد- ایرنا - شهردار بافق از اجرای قانون سه درصد اشتغال معلولان در این نهاد خدمات رسانی شهری خبرداد و گفت: آنها در قسمت های مختلف مجموعه شهرداری به کار اشتغال دارند.

هم اکنون ۹۸۰ معلول زیرپوشش بهزیستی بافق قرار دارند  که بیشتر این افراد دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند و ۳۰ درصد معلول ذهنی ، ۱۵ درصد نابینا، کم بینا و کمترین آن ها اعصاب و روان و گفتاری هستند و در حال حاضر ۱۱۵ نفر معادل ۱۴ درصد معلولان شهرستان به صورت دایم و پاره وقت با همکاری مسئولان محلی و مدیران اداره ها و کارخانه‌های تولیدی مشغول کار هستند.

سیدعلی نوروززاده روز دوشنبه در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر بافق از مرکز توانبخشی « سرای رحمت»  به مناسبت هفته معلولان( هشتم تا چهاردهم آذرماه) افزود: همواره سعی کردیم  فراتر از قانون مصوب، این قشر از جامعه به کار در شهرداری مشغول شوند که به فضل الهی این امر محقق شد.

وی بیان کرد: طبق قانون آنها  جذب شهرداری شدند و بعضا ثابت کردند که در انجام امور محوله افرادی توانمند تر از اشخاص سالم هستند ضمن اینکه معلولان در رشته های علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری نیز همواره بر بلندای قله افتخار چون الماس می درخشند و برای کشورمان افتخار آفرینی می کنند.

شهردار بافق  به مناسب سازی معابر عمومی شهر اشاره کرد و یادآور شد: هر مکان و مسیری که ایجاد می شود برای تردد و  استفاده عموم اعم از معلولان و شهروندان یکسان برنامه ریزی می شود و در این چارچوب، موضوع هایی مانند تجهیز پارک‌ها ، بهبود معابر عمومی،  رفت و آمد در پارک‌ها و فضاهای  عمومی مورد توجه شهرداری قرار دارد.

قانون سه درصد اشتغال معلولان در شهرداری بافق اجرا شد

وی با بیان اینکه عملیات مناسب سازی معابر و مکان های عمومی شهری چندسالی است آغاز شد، تاکیدکرد: در اجرای پروژه های سطح شهر این امر مهم باید همواره مد نظر قرار گیرد و  توجه به مناسب سازی  فضای شهری  باید پیوسته استمرار پیدا کند.

 وی تصریح کرد: موضوع مناسب سازی، تردد آسان برای رفاه حال معلولان هنگام برنامه ریزی و اجرای پروژه ها مدنظر قرار دارد  ضمن اینکه همواره این آمادگی وجود دارد تا با نظر و پیشنهاد سازنده آنها، پروژه های شهری به صورت مطلوب و با جلب رضایت عمومی اجرا شود.

در این مراسم که اعضای شورای شهر بافق حضور داشتند از تلاش  شبانه روزی کارکنان  به ویژه مددکاران و توان خواهان جامعه  به مناسبت روز جهانی معلولان( ۱۲ آذرماه)  با اهدا لوح سپاس به رسم یادبود تجلیل شد.

حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد افراد جامعه از یک یا چند معلولیت رنج می برند.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha