تامین سوخت یارانه ای برای هواپیماهای باری البرز ضروری است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به اینکه فرودگاه پیام ظرفیت مطلوب برای توسعه صادرات به ویژه در حوزه محصولات کشاورزی این استان و مناطق همجوار است گفت: تامین سوخت یارانه ای برای هواپیماهای باری این فرودگاه ضروری است.

 مجتبی عبداللهی روز دوشنبه  در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان البرز که با حضور وزیر جهاد کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: اکنون در البرز شاهد ثبات نسبی در زمینه تامین و توزیع کالاهای اساسی هستیم و باید تدابیری اتخاذ شود و با رصد جدی بازار هماهنگی هایی ایجاد کنیم تا به وضعیت مطلوب برسیم.
استاندار البرز بیان داشت: از وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه مسوولان ملی انتظار توجه ویژه به البرز را داریم چرا که این استان به دلیل شرایط جغرافیایی و اجتماعی در حوزه بازار مستعد چالش است.
عبداللهی با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد از نیاز بازار البرز در زمینه مرغ دراستان تامین می شود، گفت:  از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می شود در این  زمینه تمهیدات و تسهیلات لازم را فراهم کنند تا با جذب سرمایه گذار در البرز به خودکفایی در تولید مرغ برسیم.
وی افزود: در شرایط فعلی نیز انتظار می رود برای حمایت از کشتارگاه ها، مرغ هایی که از سایر استان ها به البرز می رسد به صورت زنده باشد.
استاندار البرز گفت:  این استان در حوزه توسعه کشت گلخانه ای ، گل و گیاه و صیفی نیازمند بستر لازم است .
عبداللهی اظهار داشت: البرز دارای سیلوهای ذخیره بسیار خوبی است ولی از تمام ظرفیت آنها بهره برداری نمی شود و در خصوص تامین خوراک دام سنگین مشکلاتی از گذشته باقی مانده که باید برای این موضوع چاره اندیشی شود.
استاندار البرز ادامه داد: در استان نیز باید مسوولان مربوطه برای جلوگیری از احتکار کالا با استفاده از سیستم های هوشمند و نرم افزارهای روز دنیا به رصد و نظارت بپردازند.
وی افزود: ضرورت دارد در استان غرفه های ثابت و موقت عرضه میوه و تره بار و محصولات پروتئینی به ویژه در ایام خاص سال همچون شب عید و ماه مبارک رمضان ایجاد شود.
عبداللهی گفت: در خصوص بررسی کیفیت محصولات باغی و کشاورزی استان نیز باید در مکانی همچون میدان مرکزی میوه و تره بار مرکز پایش کیفیت محصولات کشاورزی راه اندازی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha