دولت سیزدهم پشت میزنشینی را به مدیریت میدانی تغییر داد

بیرجند - ایرنا - رییس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: رییس جمهوری با انجام سفرهای استانی در بدو تشکیل دولت سیزدهم به مسوولان گوشزد کرد که باید از پشت میزنشینی به مدیریت میدانی تغییر رویه داد و این مهم به‌خوبی در سراسر کشور به چشم می‌خورد.

محمدرضا حاجی‌آبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفرهای استانی و بازدیدهای میدانی رییس جمهوری از مهمترین اقدامات ۱۰۰ روز اخیر و ظرفیت‌های دولت سیزدهم است که شهریور امسال در سومین سفر استانی به خراسان جنوبی نیز انجام شد.

وی گفت: بررسی و پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری با همت مسوولان استانی و کشوری از مهمترین مواردی است که می‌تواند خیلی از مشکلات مردم را مرتفع کند و شرع و قانون هم همواره به آن تاکید کرده است.

رییس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: مردم فارغ از نگاه‌های مختلف به عملکرد دولت امیدوار شده‌اند و حل مشکلات کشور نیاز به کار جهادی و میدانی دارد که در شرایط جدید اتفاق افتاده است.

وی افزود: باید این نکته را هم مدنظر داشته باشیم که مسائل و مشکلات به جای مانده از گذشته یک روزه و ۱۰۰ روزه حل نمی‌شود و زمان می‌خواهد که مردم به این موضوع واقفند.

حاجی‌آبادی با بیان اینکه جهت‌گیری دولت سیزدهم به سمت رفع مشکلات مردم و کشور است گفت: عملکرد دولت در ۱۰۰ روز ابتدایی امیدوارکننده است و مردم هم نسبت به ادامه کار، صبر و مناعت طبع خواهند داشت تا برنامه‌های رییس جمهوری و دولت عملیاتی شود.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم در سنوات گذشته بی‌ثباتی قیمت‌ها بود که الان تا حد قابل توجهی رفع شده هرچند نیاز به کار بیشتری دارد اما در همین مدت کوتاه هم بازار ثبات و آرامش بیشتری به خود گرفته است.

رییس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: در حوزه سلامت نیز اقدامات مهمی انجام شده که واکسیناسیون گسترده از مهمترین آنها است و قبل از این دولت مردم به دنبال واکسن بودند و واکسن به اندازه کافی نبود اما امروز مسوولان به دنبال مردم برای دریافت واکسن هستند که بیانگر فراوانی واکسن کرونا در کشور است.

وی افزود: دولت در بدو کار با حمایت از شرکت‌های داخلی همچنین واردات واکسن از دیگر کشورها اولویت خود را حفظ سلامت مردم قرار داد که قابل تقدیر است و امروز نتیجه آن را در کاهش فوتی و نقشه رنگ‌بندی کشور مشاهده می‌کنیم.

حاجی‌آبادی گفت: ایران در حوزه واکسیناسیون رتبه خوبی بین کشورهای منطقه دارد و این دستاورد جز با کار جهادی و همراهی مردم امکان‌پذیر نبوده است.

وی افزود: البته برای مهار کرونا نیاز به مدیریت همه‌جانبه است و اگر همراهی مردم در رعایت شیوه‌نامه‌ها نباشد اقدامات صورت گرفته کارساز نخواهد بود و مجددا با اوج‌گیری بیماری مواجه می‌شویم.

رییس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی درباره عملکرد دولت در بخش سیاست خارجی گفت: آنچه به نظر می‌رسد رفع تحریم‌ها همواره مورد توجه دولت بوده اما مهمتر از آن اقداماتی است که در حوزه خنثی‌سازی تحریم‌ها و خودکفایی در بخش‌های مختلف انجام می‌شود.

وی افزود: همانطور که رییس جمهوری بارها عنوان کرده سیاست دولت سیزدهم تعامل با دنیا است و این موضوع باید برای مردم شفاف‌سازی شود که چرا نمی‌توان با برخی زیاده‌خواهی‌ها کنار آمد.

حاجی‌آبادی حمایت از تولید و اشتغال را از اقدامات چشمگیر دولت در ۱۰۰ روز اخیر نام برد و گفت: سال‌هاست که مقام معظم رهبری بر موضوعات اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تاکید داشته‌اند و مدیران باید زمینه را برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خرد و کلان فراهم کنند تا سرمایه‌گذار دغدغه‌ای جز سرمایه‌گذاری نداشته باشد.

وی گفت: ادامه این روند برای رفع مشکلات و پیشرفت همه‌جانبه کشور و استان نیازمند همکاری و همراهی همه مسوولان، قشرها، گروه‌های مختلف و مردم است که امیدواریم با صبر مردم و کار جهادی دولتمردان در آینده‌ نه چندان دور شاهد رفع بسیاری از مشکلات در کشور و افزایش رفاه مردم باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha