رسیدگی به شکایت العامری برای ابطال نتایج انتخابات عراق به تعویق افتاد

تهران – ایرنا - دادگاه فدرال رسیدگی به شکایت «هادی العامری»، رئیس ائتلاف الفتح برای ابطال نتایج انتخابات زودهنگام پارلمانی ۱۰ اکتبر گذشته (۱۸ مهر ۱۴۰۰) را به تعویق انداخت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، یک مقام قضایی عراق اعلام کرد که دادگاه فدرال تصمیم گرفت رسیدگی به شکایت ارائه شده از سوی هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح را برای ابطال نتایج انتخابات به تعویق بیاندازد.

این منبع آگاه به خبرگزاری ملی عراق (اینا) گفت که «دادگاه فدرال تصمیم گرفت رسیدگی به این پرونده را به ۱۳ دسامبر (۲۱ آذر) موکول کند.»

العامری پیشتر گفته بود که ائتلاف الفتح به تلاش خود برای ابطال نتایج انتخابات در دادگاه فدرال ادامه می دهد.

رئیس ائتلاف الفتح افزود که کمیسیون انتخابات به عنوان نهاد مستقل و بیطرف رویه های قانونی را دور زد و مرتکب چندین تخلف شده که نخستین مورد آن نقض قانون است.

وی تاکید کرد که ائتلاف الفتح به تصمیم دادگاه فدرال در باره درخواست برای ابطال نتایج انتخابات تمکین خواهد کرد حتی اگر این ائتلاف مورد ظلم قرار گیرد.

العامری در گفت و گو با خبرگزاری شفق نیوز اظهار کرد که مدارک، مستندات و گزارش شرکت آلمانی در باره انتخابات به دادگاه عالی فدرال ارائه شده است که همه این دلایل نشان می دهد در نتایج انتخابات پارلمانی دست برده شده است.

وی تاکید کرد که جریان الفتح حامی کشور و پایبند به قانون است و به تصمیم دادگاه فدرال حتی اگر مورد ظلم هم قرار گیریم تمکین خواهیم کرد.

بسیاری از گروه های سیاسی از جمله جناح های شیعه ( به جز جریان صدر) معتقدند که در فرایند برگزاری انتخابات پارلمانی ۱۸ اکتبر تقلب های گسترده صورت گرفته و آرا به سود برخی جریان های دیگر دستکاری شده است، در مقابل گروه های پیروز، مخالفان و معترضان را به عدم تمکین و پذیرش نتایج متهم می کنند.
در همین راستا، برخی گروه های سیاسی با توجه به در دست داشتن مدارک کافی از تقلب و دست بردن در آرا خواستار ابطال نتایج شدند و در همین زمینه درخواست هایی برای ابطال  نتایج انتخابات به مراجع ذیصلاح ارسال کردند.
 ائتلاف «الفتح» به رهبری هادی العامری از جریان‌های مهم شیعه عراق دو هفته پیش با ارسال درخواست رسمی به مراجع ذیصلاح بالادستی خواستار ابطال نتایج انتخابات پارلمانی این کشور شد و برای این کار دادخواستی  به دادگاه فدرال ارائه کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha