واگذاری ۱۱ دستگاه خودروی تانکر آب به خوزستان و سیستان و بلوچستان

تهران -ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از واگذاری ۱۱دستگاه خودروی تانکر آب ۱۰ هزار لیتری به شهرداری های استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ‌ مسعود نصرتی افزود: اعتبار این خودروها از محل ماده ۵۸ قانون بودجه و بنابه درخواست استانداران و شهرداران این استان ها و با هدف رفع بخشی از مشکل کم آبی مردم شریف این دو استان تامین شده است.

وی همچنین با بیان اینکه مشکل فعلی آب در کشور، که ناشی از کاهش بارندگی، کم‌آبی و خشکسالی است، مشکلاتی را در حوزه آب شرب هموطنان به وجود آورده است، ابراز امیدواری کرد که با این اقدام، بخشی از نیازهای ساکنان مناطق گرمسیری کشور که با بحران کم آبی روبرو هستند، برطرف شود.

نصرتی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص خشکسالی پیش رو در برخی مناطق کشور؛ سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در صورت تامین اعتبار طبق ضوابط برای خرید خودروی تانکر آب برای شهرداری های مناطقی که با تنش آبی روبرو هستند، اقدام خواهد کرد.

خوزستان اولین مقصد سفر دولت سیزدهم ۲ روز پس از اخذ رای اعتماد در پنجم شهریورماه بود، رئیس جمهوری در این سفر از پروژه فاضلاب شهری اهواز و بیمارستان و بخش بیماران کرونایی رازی اهواز بازدید کرد و در ادامه پروژه آبرسانی به منطقه محروم جفیر در استان خوزستان بهره برداری شد.

آیت الله ابراهیم رییسی رئیس جمهوری در دومین سفر استانی خود به استان سیستان وبلوچستان، رفع مشکل آب منطقه زابل با لایروبی و رسوب زدایی برای انتقال آب چاه نیمه ها به مخازن،  ساماندهی وضعیت بازارچه‌ها و تبادلات مرزی را مورد تاکید قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha