۹ اثر نمایشی در سی و سومین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی رقابت می کنند

ارومیه- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: سی و سومین جشنواره تئاتر استان با رقابت ۹ اثر نمایشی آذرماه جاری برگزار می شود.

محمدباقر بابایی اصل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۴ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که سه اثر انصراف داد و ۳۱ اثر مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت که در نهایت ۹ اثر انتخاب و برای رقابت در جشنواره معرفی شدند.

وی اظهار داشت: آثار منتخب از شهرستان های ارومیه، میاندوآب، تکاب، بوکان، نقده و شوط است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در خصوص زمان و مکان اجرای آثار نمایشی بیان کرد: نمایش محاق از میاندوآب به نویسندگی اکبر رادی و کارگردانی سینا درویشی، نمایش افسون معبدسوخته از ارومیه به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی پونه چراغی، هیچ کس را محکم بغل نکن  از شوط به نویسندگی فاطمه کاظمی و محمد جواد سجادی و کارگردانی یاور علی پور به ترتیب در ساعت ۱۰ روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ آذرماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه اجرا می شوند.

بابایی ادامه داد: همچنین نمایش‌های ماهی ها می میرند از ارومیه به نویسندگی و کارگردانی شهریار نیریز، غریب حیدر از نقده به نویسندگی و کارگردانی علی قبچاق و تیمار از ارومیه به نویسندگی و کارگردانی سامان حسن زاده ساعت ۱۵ همان روزها در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به اجرا درخواهد آمد.

وی اظهار داشت: نمایش آخر یک شب ماه بیرون میاد از بوکان به نویسندگی محسن طارمی و کارگردانی آرمان خضرآقا ساعت ۱۹ روز ۱۷ آذر، بادکنک های قرمز از تکاب به نویسندگی فاطمه عظیمی و کارگردانی حجت قاسم نژاد ساعت ۱۹ روز ۱۸ آذر و آرش به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی عطا رستم زاده ساعت ۱۹ روز ۱۹ آذر در این محتمع به روی صحنه می رود.

به گزارش ‌ایرنا، سی و دومین حشنواره تئاتر آذربایجان غربی سال گذشته از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی و تنها با حضور داوران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha