نماینده مجلس: تلاش دولت سیزدهم برای توسعه همه‌جانبه کشور مشهود است

سمنان-ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام‌های شبانه‌روزی دولت سیزدهم از آغاز فعالیت تاکنون نشاندهنده تلاش برای توسعه همه‌جانبه و روشن شدن موتور محرکه تحول در تمام نقاط کشور است.

علی‌اکبر علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، به عملکرد بیش از سه ماهه دولت آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری اشاره کرد و افزود: تلاش برای کاهش تورم، ساخت مسکن، مقابله با کرونا، واکسیناسیون عمومی، ارتباطات اقتصادی و تحول عظیم در سیاست خارجی، با گذشت ۱۰۰ روز از فعالیت دولت سیزدهم مشهود است.

وی ادامه داد: برای بیان بهتر فعالیت‌های دولت سیزدهم، باید به وضعیت کشور در زمان تحویل دولت به آیت الله رییسی توجه کنیم تا تحولات کشور بهتر درک شود.

علیزاده اضافه کرد: کشور به شکلی به دولت جدید تحویل داده شد که بودجه ارزی و ریالی هزینه شده بود، فروش نفت در بدترین شرایط خود قرار داشت، تورم ۴۸ درصدی و تعطیلی هشت هزار کارخانه را شاهد بودیم.

وی به واردات ۱۲۰ میلیون دُز واکسن در دولت جدید اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم در اولین اقدام خود به مقابله با کرونا پرداخت و با جدیت و بسیج تمامی وزارتخانه ها در کوتاه ترین زمان واکسیناسیون همگانی را دنبال کرد و خوش درخشید.

کاهش سه درصدی تورم آغازی بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور است

علیزاده مقابله دولت جدید با تورم را یکی دیگر از اقدامات ارزنده دانست و اظهار داشت: دولت آیت الله رییسی برای مهار تورم، چاپ اسکناس بدون پشتوانه و قرض از بانک مرکزی را پایان داد که طبق گفته کارشناسان، اثرات این اقدام طی بلندمدت در اقتصاد کشور بسیار امیدبخش است و اثر کوتاه‌مدت آن نیز توقف روند رو به رشد تورم و کاهش سه درصدی آن در کشور بود.

وی تصریح کرد: ارتباط با کشورهای خارجی در دولت سیزدهم در جهت گسترش مبادلات گسترش یافت که عضویت در سازمان همکاری شانگهای، ارتباط با سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو و بهبود ارتباط با همسایگان در کوتاه مدت محقق شد و نتیجه آن رشد ۴۳ درصدی صادرات بود.

علیزاده بیان کرد: رسیدگی به مجموعه های تولیدی و صنعتی کشور در سفرهای استانی دولت سیزدهم و فعال کردن واحدهای راکد و نیمه تعطیل، سبب رونق تولید، تولید ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد می‌شود.

کاهش قیمت مسکن با آغاز طرح اقدام ملی 

علیزاده خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در زمینه ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی با جدیت در حال فعالیت است، سهمیه استان ها تعیین، منابع تامین مصالح ساختمانی مشخص و به زودی ساخت واحدهای مسکونی عملیاتی می‌شود. 

وی به کاهش هفت درصدی قیمت مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: با ساخت این تعداد واحد، بدون شک مشکل مسکن تا حدودی رفع می شود و کاهش قیمت مسکن دور از انتظار نیست. 

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک آینده کشور روشن است و امیدواریم با تلاش دولتمردان و همراهی سه قوه در کنار یکدیگر، مشکلات کشور مرتفع و رفاه و امید به آینده در بین مردم مشاهده شود. 

بیش از ۱۰۰ روز از روز کارآمدن دولت سیزدهم به ریاست جمهوری آیت الله رییسی با رای قاطع مردم در انتخابات می‌گذرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha