معاون وزیر بهداشت: سیستم کنترل هوشمند کرونا از امروز اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- «کمال حیدری» معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه اجرای سیستم کنترل هوشمند کرونا از امروز (دوشنبه) ۱۵ آذرماه اجرا می‌شود، گفت: حضور در اماکن سربسته فقط با کارت واکسن امکان پذیر است.

به گزارش ایرنا، حیدری یکشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلام این خبر، افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد از روز دوشنبه محدودیت‌ها با کارت واکسن صورت بگیرد یعنی آن دسته از افرادی که کارت واکسن دریافت کردند، می‌توانند در محیط‌های سربسته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی براساس اهمیت موضوعی و تعداد مراجعات حضور یابند.

معاون وزیر بهداشت گفت: حضور افراد در اماکنی مانند مدارس، سینماها، باشگاه‌ها و حمل‌ونقل بین‌جاده‌ای مثل هواپیما، اتوبوس و قطار باید در سامانه امید و با ارائه کارت واکسن انجام شود و افرادی که این کارت را دریافت نکرده‌اند برای حضور در اماکن عمومی باید تست PCR بدهند تا مشخص شود که دچار بیماری نیستند.

حیدری افزود: افرادی که اقدام به دریافت کارت واکسن کرونا خود نکرده‌اند، می‌توانند از سامانه salamat.gov این کارت را دریافت کنند و در اماکن تجمعی حضور داشته باشند.

به گزارش ایرنا،  کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای از اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید خبر داده بود.

در متن اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به گذشت بیست و یک ماه از همراهی و مشارکت هموطنان در مقابله با بیماری همه­ گیر کرونا آمده است: ناشناخته بودن، رفتارهای غیر قابل پیش­ بینی و ظهور گونه های مختلف، نبود دارو و درمان موثر و ایجاد فضای توام با نگرانی، روزها، هفته ­ها و ماه‌های همراه با بیم و امید را در کشور رقم زد.

بر اساس این اطلاعیه یکی از راهبردهای اساسی در کنار اقدامات درمانی، اعمال محدودیت ‌ها و مداخلات حاکمیتی بود، که شرایط عادی زندگی را با تغییر مواجه و فعالیت‌­های روزمره اجتماعی، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی  و ... تحت تاثیر آن قرار گرفت که با اهتمام تمام ارکان نظام و اعضای ستاد ملی، امروز شاهد موفقیت­‌های مهم در کشور هستیم که با ایثار، گذشت و فداکاری کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با این بیماری و همچنین همت والای فرزندان سخت­کوش این سرزمین و همراهی شما مردم شریف این توفیقات به دست آمده است.

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اضافه کرد: در این راستا متناسب با شرایط موضوع ایجاد تحول در مدیریت بیماری از سوی ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت که در قالب "طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید "اجرایی می‌شود. این طرح تلاش دارد، تا فراهم کردن بسترهای لازم امکان "همزیستی با کرونا" را به همراه کاهش ریسک ابتلای بیماری برای عموم مردم عزیزمان فراهم آورد.

این اطلاعیه خاطرنشان می‌کند: تلاش شده که برای کاهش محدودیت‌ها اقدامات جدی انجام شود به نحوی که امکان فعالیت و تردد اقشار مختلف مردم و صنوف در بستر ایمن‌تر میسر و هر گونه محدودیت صرفاً برای مبتلایان عملیاتی تا سلامت اکثریت مردم به خاطر بی‌­اطلاعی اقلیت در مخاطره قرار نگیرد.

براساس این گزارش، در اطلاعیه‌های بعدی مطالب تکمیلی به استحضار هموطنان خواهد رسید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha