رکورد ورودی وزنه برداران برای مسابقات قهرمانی جهان اعلام شد

تهران- ایرنا- لیست ورودی و زمان مسابقات نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی وزنه برداری ۲۰۲۱ جهان که در ازبکستان برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش ایرنا، مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ جهان در ۲ بخش زنان و  مردان از شانزدهم تا بیست و ششم آذرماه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می شود. الناز باجلانی، سیده الهام حسینی، یکتا جمالی و فاطمه یوسفی  چهار دختر وزنه بردار ایران است که به رقابت های قهرمانی جهان اعزام می شوند.

الناز باجلانی در دسته ۷۶ و فاطمه یوسفی در دسته به اضافه ۸۷ کیلوگرم در گروه B  وزنه خواهند زد.

رکورد ورودی الناز باجلانی در این دوره ۲۱۲ کیلوگرم است و فاطمه یوسفی نیز با رکورد ۲۲۰ کیلوگرم گام در این مسابقات می گذارد.

رکورد ورودی الهام حسینی نیر ۲۲۷ کیلوگرم است. او در دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه خواهد زد و در این دسته بیشترین رکورد۲۶۰ کیلوگرم است. 

یکتا جمالی نیز با رکورد ۲۲۱ کیلوگرم است.

در بخش مردان ۱۰ وزنه بردار به ازبکستان اعزام می شود که تمامی ورزشکاران در گروه A  حضور دارند.

مصطفی جوادی وزنه بردار دسته ۸۱ کیلوگرم ایران است که با رکورد مجموع ۳۲۶ کیلوگرم به ازبکستان رفته است و وی یکی از مدعیان از مدعیان این دسته برای رسیدن به سکو است. سید ایوب موسوی نیز در دسته ۸۹ کیلوگرم به روی تخته خواهد رفت. در این دسته وزنه بردار ازمنی با ۳۸۰ کیلوگرم در صدر قرار دارد و ایوب موسوی نیز رکورد ورودی خود را ۳۷۰ کیلوگرم اعلام کرده است.

رضا دهدار ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران به شمار می رود که رکورد ورودی خود را ۳۹۰ کیلوگرم اعلام کرده است. در این دسته فارس الباخ قطری دارنده مدال طلای المپیک توکیو با رکورد ورودی ۳۹۵ کیلوگرم حضور دارد. 

در دسته ۱۰۲ کیلوگرم نیز رکورد ورودی سید رسول معتمدی حضور دارد که رکورد ورودی خود را ۴۰۰ کیلوگرم اعلام کرده است رکوردی که وی را در صدر جدول این دسته قرار می دهد. در این دسته امیر حقوقی نیز با ۳۹۰ کیلوگرم رکورد ورودی حضور دارد.

امیر عزیزی و علیرضا سلیمانی نیز نمایندگان ایران در دسته ۱۰۹کیلوگرم هستند که رکورد ورودی آنان ۳۷۰ کیلوگرم است. در این دسته بزرگانی مانند رروسلان نورالدینوف، سیمون ماتروسیان، اکبر ژورایف نیز حضور دارند. 

در دسته فوق سنگین نیز دو وزنه بردار جوان به نام های علیرضا یوسفی و آیت شریفی حضور دارند. رکورد ورودی شریفی ۴۲۶ کیلوگرم و یوسفی نیز ۴۲۳ کیلوگرم است.

برنامه رقابت نمایندگان ایران به شرح زیر است(ساعت مسابقات به وقت ایران است).
یکشنبه ۲۱ آذر: دسته ۸۱ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۷:۳۰
دوشنبه ۲۲ آذر: دسته ۸۹ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۴:۳۰
سه شنبه ۲۳ آذر: گروه B دسته ۷۶ کیلوگرم زنان ساعت ۹:۳۰
دسته ۹۶ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۴:۳۰
چهارشنبه ۲۴ آذر: دسته ۸۱ کیلوگرم زنان  ساعت ۱۴:۳۰
دسته ۹۶ کیلوگرم مردان   ساعت ۱۷:۳۰
پنج شنبه ۲۵ آذر: گروه B دسته به اضافه ۸۷ کیلوگرم زنان  ساعت ۹
دسته ۱۰۹ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۴:۳۰
دسته ۸۷ کیلوگرم زنان   ساعت ۱۷:۳۰
جمعه ۲۶ آذر: دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۴:۳۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha