۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84566743
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

یمن حمله ائتلاف سعودی به انبار مواد غذایی در صنعا را محکوم کرد

تهران- ایرنا- وزارت صنعت و تجارت دولت نجات ملی یمن مورد حمایت انصارالله یکشنبه شب حمله ائتلاف سعودی به انبار مواد غذایی در صنعا پایتخت یمن را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه خبری "المسیره"، این وزارتخانه یمن از سازمان‌های بین‌المللی و اتحادیه‌های بازرگانی در جهان خواست که ائتلاف را تحت فشار قرار دهند تا از ادامه حمله به کارخانه‌ها و بنگاه‌های تجاری مرتبط با معیشت مردم یمن خودداری کند.

وزارت صنعت و تجارت دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: به خاطر  آن که بنگاه‌های اقتصادی، نهادهای غیر نظامی هستند و حمله به آنها به نیازهای غذایی ملت یمن آسیب جدی وارد می‌کند، خواستار دورماندن حمله به نهادهای اقتصادی هستیم.

این وزارتخانه یمنی همچنین سازمان ملل متحد و جامعه جهانی را مسؤول ادامه حملات ائتلاف، محاصره و آسیب زدن به توان اقتصادی ملت یمن دانسته است.

منابع یمنی اعلام کردند که ائتلاف سعودی انبار مواد غذایی در کوی "الاعناب" در صنعا را بمباران کرده است.

ساعاتی پیش نیز یک مقام وزارت امورخارجه دولت نجات یمن درخصوص حملات ائتلاف به مراکز غیرنظامی گفته بود: سیاست گرسنه کردن کشورهای متجاوز موجب تشدید پیامدهای انسانی در یمن و در نتیجه جلوگیری از ورود کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی، گاز منازل و مواد غذایی به بندر الحدیده شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha