درآمدزایی باشگاه‌ها فساد و دلالی را ریشه‌کن می‌کند

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: وقتی باشگاه‌ها به درآمدزایی برسند، منابع به شکل خودجوش، خودزا و درون‌زا از طریق فوتبال مهیا شده و قطعا فساد و دلالی و بسیاری از اتفاقات ناخوشایند به حاشیه رفته و فضای فوتبال پاک‌تر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «احسان اصولی» عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی اظهار داشت: یک اتفاق بسیار خوب در فضای فوتبال کشور رخ داد که حاصل اقدامات چند ماهه فدراسیون فوتبال و بر پایه تاکید رییس فدراسیون جهت حرفه‌ای سازی باشگاه‌داری و درآمدزایی و انجام فعالیت‌های اقتصادی به شکل مستقل و بر اساس صرفه و صلاح باشگاه‌ها و بی‌شک مبنای حرفه‌ای شدن فوتبال ملی ما است.

وی  افزود: این طرح طبق نظرات رییس فدراسیون دنبال شد و بی‌تردید دستور واگذاری تبلیغات محیطی به خود باشگاه‌ها، اقدامی ارزشمند و قابل توجه است. سال‌هاست که لیگ و فوتبال ما عنوان حرفه ای دارد اما در حوزه اقتصادی هنوز نتوانسته به صورت حرفه ای عمل کند، در حالی که «درآمدزایی از فوتبال» از تعاریف فوتبال حرفه‌ای است و اکنون گام نخست آن برداشته شده است. در شرایطی که تیم ملی فوتبال جایگاه نخست قاره کهن را دارد و در سطح جهان نیز توجهات را به خودش جلب کرده است.  فوتبال ما در حوزه اقتصاد می‌تواند به طور مستقل درآمدزا و کمک حال اقتصاد ملی ما باشد و به رشد ناخالص داخلی کمک کند. 

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اکنون گام اول برداشته شد و امیدواریم اقدامات بعدی نیز متناوب و با همکاری و همراهی همه علاقه‌مندان، دلسوزان و مدیران حوزه‌های مختلف شکل بگیرد و همانطور که وزیر ورزش و جوانان نیز روز گذشته تاکید کرد این یک اقدام تاریخی و ارزشمند است.

اصولی اضافه کرد: امیدوارم باشگاه‌های ما این فرصت را غنیمت شمرده و از این ظرفیت برای تحقق درآمد و حرفه‌ای شدن استفاده کنند. به خصوص در کسب درآمدهای ارزشمند اقتصادی و تعریف فعالیت‌های اقتصادی مستقل که خودش می‌تواند اشتغال‌زایی، درآمدزایی و حتی ارزآوری داشته باشد. فوتبال ما ظرفیت خودش در ارزآوری را هنوز نشان نداده و می‌توانیم در این حوزه به شکلی بسیار چشم‌گیر فعالیت کنیم و از سرمایه‌ انسانی که در حوزه فوتبال و فوتسال داریم، استفاده و منابع ارزی را به داخل کشور وارد کنیم.

وی گفت: از طرفی آن بخش از ماموریت‌هایی که در سازمان لیگ شکل تصدی‌گری داشت به خود باشگاه ها محول شد. از این پس سازمان لیگ فرصت پیدا می‌کند تا به ماموریت‌های اصلی و و اساسی خودش بیشتر اهتمام داشته و نقش نظارت بر لیگ فوتبال را بهتر ایفا کند. سطح لیگ در آسیا را ارتقا بدهد تا لیگ فوتبال کشورمان نیز هم‌پای تیم ملی رشد کند. این فرصت مهیا می‌شود تا مدیران در سازمان لیگ به مباحث برگزاری حرفه‌ای لیگ بیشتر معطوف شوند و بار مسئولیت در بخشی که در آن حوزه ها نه ساز و کار و نیروی متخصص انسانی را داشت و نه در تعاریف حوزه ماموریتی سازمان لیگ قرار داشت، سبک‌تر شود. ضمن اینکه امر شفاف‌سازی منابع مالی که از اهداف این دوره فدراسیون بوده، بهتر محقق شده و به سمت شفافیت بیشتر منابع ورودی به فوتبال و منابع هزینه‌ای حرکت می‌کنیم. وقتی باشگاه‌ها به درآمدزایی برسند، قطعا فساد و دلالی و خیلی از اتفاقات ناخوشایند که شنیده می‌شود به حاشیه رفته و فضای فوتبال بهتر و پاک‌تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha