تعدادی از دستگیرشدگان حوادث اخیر اصفهان آزاد شدند

اصفهان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: تعدادی از دستگیرشدگان حوادث پنج آذر در اصفهان که تحت قرار وثیقه بودند با معرفی وکیل و یا وثیقه‌گذار از امروز آزاد شدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری عصر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: عده‌ای هم که در بازداشت موقت بودند به اعتراض آنها رسیدگی شد.

وی با تاکید بر اینکه با دستگیرشدگان حوادث پنجم آذر برابر با قانون و مقررات بدون هیچ گونه افراط و تفریطی برخورد می شود، اظهار داشت: برای رسیدگی به جرایم این دستگیرشدگان شعبه ویژه‌ای در دادسرای مرکز استان تشکیل شده است. 
رییس  کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه برخی از دستگیرشدگان از محرکان اصلی بودند، گفت: آنهایی که اعتراضشان در دادگاه پذیرفته نشد کماکان در قرار بازداشت به سر می برند.
وی تاکید کرد: همه مراحل رسیدگی به جرایم دستگیرشدگان طبق قانون پیگیری می شود. 
حجت الاسلام جعفری افزود: در پنجم آذر عده ای فرصت طلب از مطالبه به حق کشاورزان سوءاستفاده کرده و در این بستر به موج سواری پرداختند و در زمین دشمن و معاندان نظام بازی کردند که حساب آنها با کشاورزان جداست.
وی خاطرنشان کرد: مطالبات به حق کشاورزان از مجاری قانونی پیگیری می شود و مورد حمایت دستگاه قضایی هستند. 
رییس دستگاه قضایی استان اصفهان افزود: ما امروز در جامعه اسلامی ایران کنار هم زندگی می کنیم و نباید اجازه دهیم که عده ای با هنجارشکنی جامعه را به انحراف بکشانند.

به گزارش ایرنا، کشاورزان اصفهان در آبان و آذر امسال برای مطالبه احیای رودخانه زاینده رود و رهاسازی آب حدود ۲۰ روز در بستر خشک زاینده‌رود در جوار پل خواجو چادر زدند که  سوم آذر با توافق صورت گرفته با مسوولان پایان یافت و مطالبات آنها مورد پیگیری قرار گرفت.
مطابق با بیانیه شماره پنج شورای میرآبها و آببران حوضه زاینده رود از روز شنبه ششم آذر طبق توافقات بعمل آمده، اجرای مصوبات با مدیریت کمیته ای مرکب از  نمایندگان صنف کشاورزی (شورای میرآبها و آببران) و سازمان جهادکشاورزی و شرکت آب منطقه ای و استانداری شروع شد و گزارشات لحظه به لحظه آن اطلاع رسانی خواهد شد.
با وجودیکه صنف کشاورزی اصفهان بطور رسمی اعلام کرد که برای جمعه پنجم آذر دعوت به تجمع دوباره صورت نگرفته است تعدادی از افراد در این روز در بستر زاینده رود حضور یافتند که منجر به درگیری هایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha