دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس جدی گرفته شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی بر جدی گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: دستورالعمل‌ها یکسان است اما وضعیت شیوع بیماری در مدارس به میزان جدیت کادر مدرسه در عمل به آنها بستگی دارد.

جواد قناعت عصر یکشنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: در جلسه امروز، آمار شیوع بیماری و گزارش‌هایی از وضعیت رعایت ضوابط بهداشتی در مدارس ارائه شد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: نباید در مدارس به‌سادگی از کنار دستورالعمل‌های بهداشتی بگذریم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در جلسه امروز به این نکته تاکید شد که آموزش و پرورش با نظارت‌های بیشتر، بر رعایت دقیق‌تر و جدی‌تر دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس بیشتر از گذشته تاکید داشته باشد.

وی با اشاره به تغییر رنگ شهرستان طبس از نارنجی به قرمز در هفته جاری افزود: طبس در خراسان جنوبی یکی از دو شهری است که در سطح کشور به رنگ قرمز معرفی شده‌اند و در جلسه امروز درخصوص علل و عوامل موثر در بروز این اتفاق بحث و تبادل نظر شد.

قناعت گفت: هدف از این اقدام، برنامه‌ریزی برای ارائه راهکارهای لازم در زمینه کاهش آمار مبتلایان، مدیریت بیماری و تغییر رنگ این شهرستان به یک درجه پایین‌تر یعنی نارنجی است.

وی بیان کرد: بعد مسافت دستگردان تا مرکز شهرستان یکی از عوامل موثر در قرمز شدن رنگ طبس در این ستاد عنوان و مقرر شد یک تیم تخصصی با جدیت هرچه تمام‌تر بیماران منطقه را شناسایی و به سمت مراکز درمانی هدایت کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: همچنین طرح شهید سلیمانی باید با جدیت در منطقه اجرایی شود.

وی افزود: از نکته‌های مهمی که درخصوص کرونا باید مورد توجه قرار گیرد، مراجعه به‌موقع افراد به مراکز درمانی است که در روند درمان بسیار موثر است و مردم باید از خوددرمانی خودداری کنند چرا که با گسترش نفوذ ویروس به بدن، درمان بیمار سخت‌تر خواهد شد.

اولین نشست ستاد استانی مدیریت کرونا به ریاست استاندار خراسان جنوبی پس از حضور در این استان، امروز به جای استانداری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha