ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در جلسه فوق العاده هیات دولت

تهران - ایرنا - ادامه بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در دستور کار جلسه فوق العاده صبح و عصر امروز یکشنبه هیات وزیران قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در این جلسه که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری برگزار شد، اعضای دولت تبصره های دیگری از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را بررسی و درخصوص آن با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

در جلسه امروز هیات دولت همچنین پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارائی برای اعمال ۵ درصد معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی به منظور حمایت از این واحدها به تصویب رسید.

براساس این گزارش، تمرکز دولت در جلسات بررسی بودجه سال آینده، بر این است که تا حد ممکن هزینه‌های جاری کنترل و نرخ تورم مهار شود.

جلسه فوق العاده هیات وزیران امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در نوبت سوم نیز ادامه خواهد یافت.

**موافقت دولت با جابجایی بخشی از اعتبارات مربوط به مصارف هدفمندی یارانه ها

هیئت وزیران در ادامه، با پیشنهاد سازمان هدفمندی یارانه ها مبنی بر جابجایی اعتبارات جدول تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درخصوص مصارف هدفمندی یارانه ها موافقت کرد.

براساس مصوبه هیئت وزیران، به سازمان هدفمندی یارانه ها اجازه داده می شود در اجرای ماده (۱۴) قانون هدفمند کردن یارانه ها حداکثر ۱۰ درصد از سرجمع اعتبارات مربوط به اجرای نظام جامع تأمین اجتماعی، بهینه سازی مصرف انرژی و تملک دارایی های سرمایه ای را در سقف بودجه سنواتی جابجا نماید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha