فرصت‌ شورابه شهرداری شیرازبرای ساماندهی دکل‌هاومطالعه سرمایه‌گذاری

شیراز-ایرنا- بیست ونهمین جلسه شورای شهر شیراز یکشنبه برگزار و تصویب شد که شهرداری این شهر آیین‌نامه ساماندهی دکل‌های مخابراتی و همچنین مطالعات آسیب‌شناسی سرمایه‌گذاری در شهر شیراز را تهیه کند.

در  این جلسه طرح کمیسیون هوشمندسازی، فناوری های نوین و اطلاعات شورا، درباره الزام شهرداری به اصلاح آیین نامه ساماندهی دکل ها ،آنتن ها و ایستگاههای مخابراتی در شهر شیراز به تصویب رسید.

براساس این مصوبه شهرداری شیراز مکلف است لایحه ای برای اصلاح آیین نامه ساماندهی دکل ها، آنتن ها و ایستگاه های مخابراتی در شهر شیراز را ظرف مدت یکماه تهیه و به شورای اسلامی شهر شیراز ارسال کند.

طرح دیگری که در این جلسه به تصویب رسید از کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری این شورا درباره الزام شهرداری به تهیه سند جامع آسیب شناسی در حوزه سرمایه گذاری بود که با حضور ۱۳ نفر اعضای شورا بررسی و به تصویب رسید.

شهرداری شیراز مکلف شد ظرف مدت یک ماه مطالعات آسیب‌شناسی سرمایه‌گذاری در شهر شیراز با هدف بسترسازی برای بهره‌گیری مؤثر از قابلیت‌های شهر و شهرداری شیراز از طریق تسهیل جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و مشارکت‌های عمومی و خصوصی را تهیه و به شورا ارسال کند.

موضوع دیگری که در این جلسه شورا در مورد آن تصمیم گیری شد درباره رفع ابهام هیأت تطبیق فرمانداری به مصوبه‌ای درخصوص مشارکت شهرداری در احداث زائر سرای ارزان قیمت و احداث کمپ زائر همانند مشهد بود که با حضور ۱۳ نفر اعضای شورا بررسی و درباره آن تصمیم گیری و موارد قانونی این تصمیم لحاظ شد.

انتظارات از شورا 

لزوم هم اندیشی مدیریت شهری شیراز با دانشجویان یکی از درخواست‌های مسئول هسته عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فارس بود که در جلسه بیست و نهم این شورا و در آستانه روز دانشجو از مدیران شهری شیراز خواسته شد.

در این نشست مسئول هسته عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فارس در آستانه روز دانشجو گفت: در میان نهادهای مختلف مردمی و حاکمیتی، وظیفه شوراهای اسلامی شهرها فراهم کردن شرایط  مشارکت جوانان در تصمیم گیری هاست.

محمد تاج بخش با اشاره به ارایه سند ۷۲ بندی رویکردهای شورای ششم و نیز بازدیدهای میدانی اعضا و ناظرین مناطق شورای شهر گفت: پرسش اساسی که در ذهن هر کنش گر دغدغه مندی شکل می‌گیرد این است که شورایی که با شعار انقلابی گری وارد میدان مدیریت شهری شده است ، قرار است تمام طول حیات خود را صرف امور روزمره و بوروکراسی های اداری کند؟ آیا قرار نیست رویه های غلطِ گذشته در هم شکسته شوند و شورا آنطور که شایسته نام بزرگ سومین حرم اهل بیت علیهم السلام است دست به تصمیمات انقلابی و تحول آفرین بزند؟

مسئول هسته عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فارس بیان کرد: شیراز امروز نیازمند یک عزم جدی ، یک سند چشم اندازِ مبتنی بر آموزه های اسلام و یک برنامه استراتژیک در میان مدت و بلند مدت است و به تصمیم گیرانی نیاز دارد که اختلافات داخلی و شیطنت های مقطعی را کنار بگذارند و خالصانه و در اوج وحدت برای این شهرِ جهانی تصمیم بگیرند و تا حصول نتیجه مطلوب برای مردم اجرای آن را پایش کنند.

وی اظهار داشت: به هیچ وجه برای مردم و نخبگان پذیرفته نیست که شورایی که قرار است با شور و مشورت و مبتنی بر نیازهای حقیقیِ توده های مردم به ویژه مستضعفین باری از دوش شهروندان کم کند ، دچار چند دستگی و به صحنه زورآزمایی و نیش و کنایه ها برای یکدیگر بدل شود.

تاج بخش با اشاره به برخی ویژگی های یک شورای شهرِ اسلامی و انقلابی گفت: یکی از این ویژگی‌ها این است  که نیت خود را خالصانه تنها در جهت خدمت به مردم قرار دهد و چشمش را بر منافع جریانات قدرت و ثروت ببندد.

وی گفت: حضور در میدان و بازدید و سرکشی از حوزه های تحت مدیریت شهرداری اقدام خوبی است ، اما تا زمانی که به حل مشکلات مردم و داشتنِ یک خروجی مطلوب منتهی شود.اگر بنا باشد از دلِ حضور اعضای شورا در محلات مختلف یک اتفاقِ جهادی و شاخص بیرون نیاید ، حقیقتاً چیزی جز یک اقدام بیهوده نیست‌.

وی خواستار تعیین  تکلیف مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز و مهیا کردن مسیر ورود پژوهشگران جوان و دغدغه مند بدون اِعمال سلیقه و توصیه ها به این مرکز شد و ادامه داد: عموزادگی های سیاسی به هیچ وجه نباید در امر پژوهش و پژوهش گری آن هم برای شهری مزین به نام سومین حرم اهل بیت علیهم السلام وارد شود و احصای واقعیات شهر به دست نااهلان سپرده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha