برگزاری نخستین جشنواره فیلم بشیر به همت سازمان بسیج

تهران- ایرنا- دبیر اولین جشنواره فیلم بشیر از برگزاری نخستین دوره این جشنواره در بخش‌های مستند، گزارش‌های خبری، فیلم کوتاه و عکس خبر داد.

مصطفی هنرمند در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا از برگزاری این جشنواره با هدف پاسداشت تلاش‌ها و انعکاس فعالیت‌های طلاب و روحانیون کشور در طول ۲ سال مبارزه با ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: جشنواره فیلم بشیر از سوی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در بخش‌های مستند، فیلم کوتاه، عکس و گزارش‌های خبری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاریخ برگزاری جشنواره فیلم بشیر هفته اول اسفند ماه سال جاری خواهد بود، افزود: برگزار کننده جشنواره فیلم بشیر به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور است و موضوع فیلم‌ها انعکاس خدمات و تلاش‌های طلاب و روحانیون بسیجی در ایام کرونا در بیمارستان‌ها، آرامستان‌ها و همچنین کمک مومنانه در طول دو سال مقابله همگانی با کرونا است.

دبیر اولین جشنواره فیلم بشیر با تاکید بر اینکه این جشنواره روایت جهاد و ایثار طلاب و روحانیون کشور است، ادامه داد: طلاب و روحانیون بسیجی با حضور در بیمارستان های شهرهای سراسر کشور ضمن کمک و یاری به کادر پزشکی، با بیماران کرونایی همدردی و همراهی می کردند و با دعا و نیایش، موجب افزایش روحیه و امید به آینده در این عزیزان می شدند.

هنرمند با بیان اینکه این فداکاری و همراهی در حالی صورت می‌گرفت که بسیاری از مردم به خاطر توصیه پزشکان و به منظور قطع زنجیره سرایت کرونا حتی برای نزدیک ترین افراد خانواده خود نمی توانستند در بیمارستان ها حضور داشته باشند، خاطر نشان کرد: طلاب بسیجی با این جهاد و ایثار اجازه ندادند حتی یک نفر از متوفیان کرونا بدون غسل و کفن و اقامه نماز اموات به خاطر سپرده شود.

وی گفت: این جشنواره در بخش‌های مستند، گزارش‌های خبری، فیلم کوتاه و عکس خواهد بود و جزئیات بیشتر آن طی روزهای آینده در یک نشست خبری اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha