رئیس سازمان زندان‌ها: به دنبال کار تبلیغی نیستیم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت، گفت: قرار نیست در اداره زندان‌ها به دنبال کار تبلیغی باشیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی در اولین بازدید میدانی خود از مراکز اصلاحی و تربیتی کشور ضمن حضور در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران، از نزدیک در جریان دغدغه‌ها، امکانات و نحوه رسیدگی به آنان قرار گرفت.

وی در این بازدید ضمن حضور در بخش‌های مختلف کانون، با مددجویان این مرکز نیز از نزدیک به گفت و گو نشست و به رفع مشکلات و پیگیری دغدغه‌های آنان تأکید کرد.

محمدی پس از بازدید از بخش‌های مختلف، در جمع مدیران و کارکنان کانون گفت: من مسئولیت شما نیروهای کانون را به خاطر اقتضای سن بچه‌ها و روحیات آنان سنگین‌تر و خطیرتر می‌دانم که همچنان هم باید به جد مورد مراقبت قرار گیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: اینها نوجوان و جوانی هستند که به طور متمادی در معرض خطا و گناه نبوده‌اند بنابراین به راحتی اقدامات اصلاحی و تربیتی را می‌پذیرند و بر آنان موثر واقع می‌شود.

محمدی گفت: این افراد از حیث فکری، روحی و اصلاحی آماده تأثیرپذیری از شما هستند؛ پس شما هم از این فرصت خدمت بهره کافی را ببرید.

وی افزود: امروز و در بازدید از بخش‌های مختلف کانون، خوشبختانه اقدامات و امکانات را فراتر از استانداردها دیدم. البته بچه‌های ساکن در اینجا نیز همچنان باید ویژه حمایت شوند.

وی توصیه کرد: شما مراقبان و مدیرانی که با بچه‌ها سر و کار دارید قطعا مسئولیت سنگینی در حوزه امنیت و انتظام برعهده دارید. بازهم تأکید می‌کنم در حوزه اصلاح و تربیت باید جوان و نوجوان خطاکار زیر ۱۸سال جدی‌تر مورد مراقبت و حمایت باشد.

محمدی کانون اصلاح و تربیت را نقطه اهمیت سازمان زندان‌ها دانست و گفت: خوشبختانه اقدامات انجام‌شده در حوزه اشتغال، حرفه‌آموزی، آموزش و روند اصلاحی مددجویان کانون تهران، مایه خوشحالی و رضایت است.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این اقدامات را امروز الگو و نماد درستی برای همه مراکز تابعه زندان‌ها می‌دانم و تأکید دارم باید مشی اصلاحی، تربیتی، حرفه‌آموزی با امکانات و برنامه‌ریزی درست در همه مراکز تداوم یابد.

در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از کانون اصلاح و تربیت استان تهران که امروز، ۱۴ آذرماه و با حضور رستمی، مدیرکل زندان‌های استان تهران و مدیران این کانون به انجام رسید، غلامعلی محمدی از بخش‌های مختلف سرکشی کرد.

در این راستا محمدی ضمن حضور در خوابگاه اسکان مددجویان پسر و دختران و ارائه تذکرات لازم به مدیران و مراقبان از کارگاه‌های تعبیه‌شده از جمله کارگاه نجاری، معرق‌کاری، آرایشگری و عروسک‌سازی نیز بازدید کرد.

سرکشی از کتابخانه و سنجش کتاب‌ها، کلاس‌های درس، قرآن‌خوانی و حرفه‌آموزی به همراه ارزیابی امکانات رفاهی در دید و بازدید صمیمی رئیس سازمان زندان‌ها با نوجوانان و جوانان مددجو مورد تأکید قرار گرفت.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha