قدرت‌نمایی نمایندگان ایران در پاراآسیایی بحرین

تهران- ایرنا- ورزشکاران کاروان اعزامی ایران در روز پنجم بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین موفق به چندین مدال در رشته‌های مختلف شدند.

به گزارش ایرنا، چهارمین دوره از بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین از یازدهم تا پانزدهم آذرماه با حضور نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی برگزار می‌شود.کاروان ایران با ۱۱۱ ورزشکار در رشته‌های پاراتنیس روی میز، پارابدمینتون، پاراتکواندو، گلبال، پارادو و میدانی، پارا شنا، پاراوزنه‌برداری، بوچیا و بسکتبال با ویلچر  به این دوره از بازی ها اعزام شده است.

این کاروان با نام «مدافعان سلامت» و با سرپرستی «محمد تابع» دبیر اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک راهی منامه شده است. در سه دوره گذشته این رقابت‌ها ایران موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم شده است. ژاپن، مالزی و امارات میزبان دوره های اول تا سوم این رقابت‌ها بود. چهارمین دوره این مسابقات فردا (دوشنبه) به پایان خواهد رسید و کاروان ایران روز سه شنبه به کشور باز خواهد گشت. 

 آغاز پنجمین روز از بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین با افتخار آفرینی ملی پوشان جوان کشورمان در رشته های شنا، پاراتکواندو و وزنه برداری همراه بود.

شنا 

کسب یک طلا، چهار نقره و دو برنز توسط ملی پوشان کشورمان در رقابت های شنای امروز که در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی نوجوانان ابوالفضل ظریف با زمان ۱:۱۵.۹۵ دقیقه و کسب ۳۱۴ امتیاز به مدال نقره دست یافت.

در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی جوانان دانیال محسنیان با زمان ۱:۲۳.۲۹ و امتیاز ۱۱۳ نایب قهرمان شد و به مدال نقره رسید.

در ۲۰۰ متر مختلط رده سنی نوجوانان، علی حسن زاده با زمان ۳:۲۹.۵۳ دقیقه و کسب ۴۰ امتیاز نقره‌ای شد و محمدرضا ریحانی ۳:۲۱.۰۵ دقیقه به مدال برنز بسنده کرد.

در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی نوجوانان علی مطلبی ۱:۰۶.۰۲ دقیقه و ۶۲۵ امتیاز به مدال برنز دست یافت و ابوالفضل ظریف با ۱:۰۷.۲۷ و کسب ۵۷۴ امتیاز در رده چهارم ایستاد.

در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی جوانان، دانیال محسنیان با زمان ۱:۰۵.۹۱ دقیقه و امتیاز ۶۲۹ به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت.

در ۵۰ متر کرال پشت نوجوانان، علی یساولی با زمان ۱:۲۶.۲۸ دقیقه و امتیاز ۳۶ به مدال برنز رسید.

پاراتکواندو 

پاراتکواندوکاران ایران رقابت‌های پاراآسیایی خود را با یک طلا، یک نقره و حضور ۵ نماینده در فینال رقابت‌ها استارت زدند.

تیم پاراتکواندو ایران در رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۱ بحرین چهار نماینده در بخش دختران و سه نماینده در بخش پسران داشت.

در پاراتکواندوی دختران و در دور اول رقابت‌ها مریم عبداله‌پور درویی در وزن منفی ۴۷ کیلوگرم در دور اول مقابل حریف تایلندی با نتیجه قاطع ۲۲ بر ۲ به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن مدال نقره خود، راهی فینال شد. در این وزن ۴ پاراتکواندوکار از کشورهای تایلند(دو نماینده)، کره و ایران حضور داشتند.

در بخش پسران و در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، مهدی دانائیان از ایران تنها نماینده حاضر در مسابقات بود و به دلیل عدم حضور نماینده دیگری در این وزن، دانائیان بدون انجام مبارزه صاحب مدال طلا شد.

مهدی داتلی‌بیگی و حسین میرزایی دیگر نمایندگان کشورمان در اوزان منهای ۵۸ و منهای ۷۰ کیلوگرم بودند. داتلی‌بیگی در وزن منهای ۵۸کیلوگرم در مبارزه اول خود با نتیجه ۳۲ بر ۲۸ حریف تایلندی را شکست داد و ضمن قطعی کردن مدال نقره، فینالیست شد. در این وزن نمایندگانی از کشورهای تایلند، ازبکستان، نپال و هند حضور داشتند.

در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم، حسین میرزایی در دور اول مقابل پاراتکوندوکار ازبکستان با نتیجه ۲۶ بر ۱۲ شکست خورد و علی‌رغم این شکست صاحب مدال برنز شد. در این وزن سه پاراتکواندوکار از کشورهای ازبکستان، هند و ایران شرکت داشتند.

فینال رقابت‌های پاراتکواندو عصر امروز از ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز خواهد شد و تیم ملی پاراتکواندوی ایران ۵ نماینده خواهد داشت.

سخر قمبری قمیشانی (وزن منهای ۵۲ )، رزا ابراهیمی (وزن منهای ۵۷ )، رمینا چمسورکی ( وزن منهای ۶۵) به طور مستقیم راهی فینال مسابقات شده‌اند و به همراه مریم عبداله‌پورر درویی(وزن منهای ۴۷ ) در این مرحله مبارزه خواهند کرد.

در بخش پسران نیز مهدی داتلی‌بیگی (وزن منهای ۵۸) تنها نماینده کشورمان در فینال رقابت‌های پاراآسیایی بحرین خواهد بود.

پاراوزنه برداری 

اولین روز از رقابت‌های وزنه برداری نیز برای تیم ایران همراه با کسب یک مدال نقره بود. مهدی آقابابایی در رقابت های دسته ۴۹ کیلوگرم توانست به عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره دست یابد.

دو ومیدانی

رقابت های دو ومیدانی نیز از صبح امروز آغاز شده و تا کنون مدالهای زیر بدست آمده :

امیرعباس کارگران، ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴  نشان طلا 

محمد ابراهیم پورطلایی ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴ نشان نقره 

آرمین صالحی، ماده پرتاب دیسک کلاس F۳۴  نشان برنز 

مبینا ساوه، ماده پرتاب نیزه کلاس F۴۶ نشان طلا 

بیتا طیبان، ماده پرتاب نیزه کلاس F۴۶ نشان برنز 

گلبال 

رقابت‌های گلبال در بخش دختران و پسران امروز نیز دنبال شد و تیم دختران ۱۰ بر ۵ مقابل تیم تایلند مغلوب شد و عصر امروز مقابل کره به میدان می رود.

در بخش پسران نیز ایران موفق شد با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر تیم اردن را شکست داد.

تنیس روی میز 

در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز نمایندگان کشورمان مقابل حریفان خود به میدان رفتند.

تیم پسران ایران متشکل از امیرحسین حسینی پور و آرشام رمضانی مقابل تیم هنگ کنگ به پیروزی ۲ بر صفر دست یافتند.

تیم پسران ایران متشکل از عرفان غلامی و امید ذوالفقاری با نتیجه ۲ بر صفر تیم فیلیپین را مغلوب کردند.

در بخش تیمی دختران نیز تیم ایران با حضور فاطمه محمدی و حنانه نجاتی با نتیجه ۲بر صفر تیم اندونزی را شکست داد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha