اومیکرون بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده است

تهران-ایرنا- سفیر ایران در آفریقای جنوبی در اینستاگرام خود نوشت: اومیکرون این است که بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده است، بچه‌هایی که یا واکسن نزدند یا فقط یک دُز زدند. این نوع از کرونا بیشتر علائم خفیف دارد و کمتر به بستری شدن در بیمارستان منجر می‌شود. 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مهدی آقاجعفری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حدود ۱۰ روزی است که در آفریقای جنوبی سویه یا گونه جدید کرونا به نام اومیکرون شناسایی شده است. بلافاصله شرکت‌های هواپیمایی پروازها را به آفریقای جنوبی متوقف کردند و دنیا نگران گسترش این کرونای جدید شده است.

سفیر ایران در آفریقای جنوبی افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این مدت از کمتر از ۵۰۰ نفر در روز و دیروز به بیش از ۱۶ هزار نفر رسید. خوشبختانه تعداد فوتی‌ها محدود بوده و دیروز ۲۱ نفر بود.  

آقاجعفری خاطرنشان کرد: نکته مهم و کلیدی در اومیکرون این است که بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده است، بچه‌هایی که یا واکسن نزدن یا فقط یک دُز زدند. البته بزرگترها را که هر دو دُز واکسن را هم زده‌اند، مبتلا کرده است.

این دیپلمات کشورمان افزود: این نوع از کرونا الحمدلله بیشتر علائم خفیف دارد و کمتر به بستری شدن در بیمارستان منجر می‌شود ولی در عین حال دیروز اعلام شد کودکان زیر پنج سال هم در بیمارستان بستری شده‌اند.  

وی اضافه کرد: سه نفر از فرزندان اعضای سفارت هم‌ هفته گذشته مبتلا شدند. به احتمال زیاد از مدرسه گرفته‌اند. خدا رو شکر مشکل تنفسی و درگیری ریه ندارند. اُمیکرون فعلا در بیشتر از ۴۰ کشور جهان چرخیده و در همسایگی ایران هم مشاهده شده است. سازمان جهانی بهداشت گفته همه کشورها باید آماده اُمیکرون باشند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی تاکید کرد: پس لطفا رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیریم بخصوص مراقب کودکان و نوجوانان و بویژه دانش‌آموزان عزیز که در ایران نیز برخی اخیرا در مدرسه حضور پیدا می‌کنند، باشیم.  

آقاجعفری عنوان کرد: اومیکرون این بار از رگ‌گردن به بچه‌ها نزدیکتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha