سانحه رانندگی در شهرستان رزن یک کشته برجا گذاشت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت که سانحه رانندگی برخورد ۲ دستگاه خودرو سواری با یکدیگر در محور ارتباطی دمق _گاوسوار شهرستان رزن، یک کشته برجای گذاشت.

سرهنگ «رضا عزیزی» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه راننده یک دستگاه سواری پراید بدون رعایت قوانین مربوطه برای ورود به جایگاه عرضه سوخت از جاده خارج شده که این اقدام منجر به برخورد با یکدستگاه خودرو سواری(پژو) عبوری در این محور می شود.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه راننده سواری پراید جان خود را از دست می دهد، اظهار داشت: براساس نظر کارشناسان پلیس راهور، عدم رعایت قوانین مربوطه از جانب راننده سواری پراید علت اصلی وقوع این حادثه مرگبار است.

رییس پلیس راه استان همدان با اشاره به ضورت رعایت دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی برای تردد در سطح محورهای اصلی و فرعی، اظهار داشت: همه ساله به دلیل حوادث رانندگی ناشی از عدم رعایت قوانین در این محور فرعی ارتباطی(دمق گاوسوار)، پنج تا ۶ نفر جان خود را از دست می دهند.

سرهنگ عزیزی، رعایت دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان خودروها در کنار نصب علایم هشدار دهنده و ایجاد سرعت گیر در محل تقاطع محورهای اصلی و فرعی و یا مسیرهای خروجی جاده را از عوامل موثر در کاهش چشمگیر تصادفات و تلفات ناشی از آن عنوان کرد.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه می شود که ۲ درصد راه های روستایی، ۲.۵ درصد راه های فرعی، سه درصد از آزاد راه ها و سه درصد از راه اصلی و شریانی کشور در استان همدان واقع شده است.

سوانح جاده ای استان همدان در هشت ماه نخست امسال با چهار درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲۸ فوتی به همراه داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha