کنترل بهداشتی مسافران ورودی فرودگاه امام (ره) افزایش یافت

شهرری - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: کنترل، نظارت بهداشتی و مراقبتی برای جلوگیری از ورود سویه جدید ویروس کرونا (اومیکرون) به داخل کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان دروازه اصلی ورود مسافران خارجی افزایش یافت.

علی تاجدار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های مراقبتی شبکه بهداشت به صورت شبانه روزی در گیت های ورودی مسافران خارجی فرودگاه امام خمینی (ره) حضور دارند تا کارت های واکسن و وضعیت جسمانی مسافران را از لحاظ علائم بیماری کرونا بررسی کنند.

وی با بیان اینکه از افراد مشکوک به کرونا تست پی سی آر گرفته می شود؛عنوان کرد: فرد مشکوک تا زمان آماده شدن تست کرونا اگر خارجی باشد در هتل فرودگاه و اگر ایرانی باشد در منزل با نظارت شبکه بهداشت قرنطینه می شود تا شاهد گسترش دوباره کرونا در کشور نباشیم.

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با اشاره به اینکه اومیکرون سویه جدید ویروس کرونا از آفریقای جنوبی شایع شده و زنجیره‌وار افراد را مبتلا می‌کند، افزود: مسئولان کشور جلو ورود پرواز برخی کشورها که این ویروس در آنجا شایع شده است را به کشور گرفته اند ولی با این حال نظارت ها در فرودگاه امام خمینی (ره) نیز شدت بیشتری به خود گرفته است.

تاجدار به وضعیت شیوع کرونا در شهرستان ری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه پس از ماه ها انتظار وضعیت این شهرستان از نظر شیوع و گسترش ویروس کرونا به رنگ آبی درآمده  ولی با این حال باید رعایت پروتکل های بیش از گذشته ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: وضعیت آبی شهرستان ری در نتیجه گسترش واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی بدست آمده و مردم باید همچنان دستورالعمل ها را رعایت کنند تا وضعیت به همین منوال باقی بماند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به عنوان دروازه اصلی ورود مسافران خارجی به کشور در جنوب این شهرستان واقع شده است.                         

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha