نظام تبلیغاتی سلطه درپی کوچک‌نمایی دستاوردها و بزرگ‌نمایی مشکلات است

تهران- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: نظام تبلیغاتی سلطه با همه توان و ابزار با بدبین کردن مردم، شایعه پراکنی و کوچک‌نمایی دستاوردها درصدد ناکارآمد نشان دادن حاکمیت و بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی‌پور روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، گفت: آیت الله احمد جنتی، این فقیه بصیر و مبارز، عمر خود را در راه تعظیم شعائر الهی صرف کرد و نشانه ی آن، مُهر تایید و رضایت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای بر خدمات و عملکرد صادقانه ایشان است.

رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و نماینده ولی فقیه در این شورا، افزود: رهبر انقلاب اسلامی بارها فرموده‌اند نظام اسلامی مقتدرِ مظلوم است.  بیش از ۴۰ سال است که دشمنان بر علیه جمهوری اسلامی کار می‌کنند اما این نظام و کشور همچنان استوار است که این نشانه اقتدار است. امروز اقتدار نظام جمهوری اسلامی به قدری است دشمنان این نظام اسلامی هم به آن اعتراف می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسی‌پور گفت: امروز بزرگترین ارتش جهان از مواجهه با نیروهای مسلح ما وحشت دارد و ما هر روز جلوه‌هایی از آن را می‌بینیم که هرکدام از این جلوه‌ها نیازمند جشن ملی است. این که یک قلدر را مثل آمریکا در منطقه سر جای خود بنشانیم و اجازه ندهیم که باج خواهی کند این نشاندهنده اقتدار است.

وی یادآور شد: کدام نظامی در این کره خاکی جرائت دارد که به ناو آمریکایی اخطار دهد یا اینکه پهپاد پیشرفته آن را در آسمان مورد هدف قرار دهد یا اینکه پایگاه نظامی او را هدف موشک قرار دهد.  

نماینده ولی فقیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به مذاکرات وین گفت: کشورهای غربی طراحی کرده بودند که عده‌ای از مترسک‌های منافقین در محل مذاکرات راهپیمایی کنند و شعار دهند تا بتوانند استفاده تبلیغاتی از این مراسم کنند که هیات مذاکره کننده ما گفتند که اگر این مراسم برگزار شود ما دیگر مذاکره نمی‌کنیم و آنها جمع کردند رفتند. این اقتدار سیاسی است. این اقتدار را با دوران ذلت و نکبت پهلوی و قاجار مقایسه کنید که متاسفانه نتوانستیم آن را تبیین کنیم.

حجت الاسلام موسی پور اضافه کرد: جمهوری اسلامی در اوج اقتدار مظلوم است و یکی از ابعاد این مظلومیت این است که نظام تبلیغاتی سلطه با همه توان و ابزارهای تبلیغاتی به مقابله تبلیغاتی با بدبین کردن مردم، شایعه پراکنی و کوچک‌نمایی دستاوردها و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور پرداخته است.

وی گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، آرایش امروز دشمن در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی در کنار هجمه‌های دیگر هجمه رسانه‌ای و جنگ تبلیغاتی است. متاسفانه ما در تراز نظام جمهوری اسلامی عمل نکردیم و نتوانستیم تبلیغات مناسب داشته باشیم و این گلایه و دغدغه رهبر انقلاب است.

رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اخیرا تاکید کردند که جبهه جنگ، جبهه تبلیغاتی است و ما در این زمینه کم کاری و ضعف داریم. کار تبلیغاتی کار مهمی است و لازم است که قوی تر و هوشمندانه تر عمل کنیم بنابراین برای تحقق این مهم همه دستگاهها و نظام نیازمند یک برنامه ریزی جدی و دقیق است.

حجت الاسلام موسی پور در ادامه گفت: تکلیفی که رهبر انقلاب بر عهده بنده گذاشتند این است که باید مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن به دغدغه همه مسئولین و ارکان نظام تبدیل شود. ما نیازمند هماهنگی، همکاری و هم افزایی و انسجام فعالیت‌های تبلیغاتی و رسانه ای هستیم. اگر ما در این جنگ پراکنده عمل کنیم نمیتوانیم در برابر آرایش منظم دشمن توفیقی داشته باشیم.

وی ادامه داد: تبلیغات یک دانش و فناوری و هنر است. ساده انگاری، تبلیغات  ما را به نتیجه نمی‌رساند و به همین دلیل نیاز به اتاق‌های فکر داریم. باید از ظرفیت نخبگان و جوانان انقلابی، مساجد، تکایا استفاده کنیم.

رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: باید جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را با استفاده از ابزارهای نوین و فضای مجازی که ظرفیت عظیمی است به کار بگیریم اما آنطور که باید و شاید از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم.

حجت الاسلام موسی پور گفت: شورای هماهنگی تبلیغات به عنوان یک نهاد بالادستی در صورتی موفق خواهد شد که همه دستگاه ها و نهادها به کمک آن بیایند. ما نیازمند کمک و مساعدت همه نهادهای کشور هستیم تا بتوانیم دغدغه رهبر انقلاب در عرصه تبلیغات اسلامی را مرتفع کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha