وزنه‌برداری زنان؛ تاریخی که در جده به یادگار ماند

تهران- ایرنا- اعزام تیم دختران نوجوان ایران به مسابقات قهرمانی جهان در عربستان و کسب سکوی سوم، سر آغاز دوره جدیدی از رشته پولادسرد در بین دختران ایرانی است.

به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان جهان از روز دوازدهم تا بیستم مهرماه در شهر جده عربستان برگزار شد. یکی از مهمترین اتفاقات تاریخی این دوره از رقابت‌ها، رسیدن تیم وزنه‌برداری دختران ایران به سکوی سوم بود. اتفاقی که در ورزش وزنه‌برداری ایران بدون سابقه و آغاز یک تحول در این ورزش به شمار می‌رود. اما این افتخار چگونه شکل گرفت؟

فدراسیون وزنه‌برداری با کمک وزارت ورزش و جوانان تیم کاملی از دختران ایرانی را به مسابقات جده اعزام کرد. بعد از چند اردوی آماده‌سازی و رکوردگیری‌های مختلف، هفت ورزشکار نوجوان دختر ایران به مسابقات اعزام شدند. اما این اعزام برخلاف ادعای بسیاری از منتقدان مانند گذشته برای کسب تجربه نبود بلکه نردبانی برای رسیدن دختران ایرانی به سکوی جهانی بود سکویی که توسط غزاله حسینی، یکتا جمالی و مجموعه تیمی ایران در عربستان فتح شد. 

وزنه‌برداری زنان؛ تاریخی که در جده به یادگار ماند
یکتا جمالی نایب قهرمان وزنه‌برداری نوجوانان جهان 

یکتا جمالی در دسته ۸۱ کیلوگرم مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری نوجوانان جهان با کسب ۲ مدال نقره و یک برنز روند موفقیت‌آمیز خود را تکمیل کرد. وی پیش از این نیز در دسته ۸۷ کیلوگرم جوانان موفق به کسب سه مدال برنز شده بود. برنز جمالی در مسابقات جوانان جهان در ازبکستان ضرب شد. 

وزنه‌برداری زنان؛ تاریخی که در جده به یادگار ماند

غزاله حسینی یکی دیگر از دختران تاریخ‌ساز ایران در شهر جده بود. وی در دسته ۵۹ کیلوگرم توانست در حرکت دوضرب این دسته به مدال برنز برسد مدالی که پیش از جمالی کسب و نخستین مدال دختران ایران در رده سنی نوجوانان بود. 

اما تنها ستاره‌های تیم ایران جمالی و حسینی نبودند، بلکه مجموعه تیمی ایران به ستاره‌ای تبدیل شد که در جده در سکوی سوم تیمی جهان قرار گرفت. سکویی که با تحسین کارشناسان ملی و بین‌المللی این رشته همراه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha