هواشناسی از افزایش دمای هوای استان همدان طی ۴۸ ساعت آینده خبر داد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت براساس پیش بینی های انجام شده، دمای هوای بیشتر نقاط استان در ۴۸ ساعت آینده(امروز و فردا) به طور میانگین یک تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت و از روز چهارشنبه دوباره شاهد روند کاهشی دمای هوا خواهیم بود.

«محمدحسن باقری شکیب» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک سامانه بارشی از عصر امروز(یکشنبه) وارد آسمان استان همدان می شود که با فعال شدن آن شاهد بارش باران در بیشتر مناطق و ریزش برف در نقاط کوهستانی و ارتفاعات استان خواهیم بود.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با افزایش ابر، بارش باران و ریزش برف در مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه بارشی بیشتر در غرب استان همدان  است، گفت: این سامانه از سمت دریای مدیترانه وارد استان می‌شود و به دلیل نفوذ جبهه ای از هوای سرد، بارش های آن به صورت برف است.

باقری شکیب با بیان اینکه این سامانه بارشی صبح دوشنبه از آسمان استان خارج می شود، افزود: پیش بینی می شود با فعالیت این سامانه به طور میانگین شاهد  بارش حدود ۱۰ میلی‌متر باران در سطح استان همدان باشیم.

به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان، با خروج این سامانه بارشی، دمای هوا در بیشتر مناطق استان کاهش یافته و میزان غلظت آلایندگی ها نیز در استان بیشتر می شود.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، نهاوند و اسدآباد با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و قهاوند با چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان همدان بودند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: بیشینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز ۲ درجه سانتی گراد زیر صفر ثبت شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha