رئیس پنتاگون: به دنبال نسخه آسیایی ناتو در قبال چین نیستیم

تهران – ایرنا - «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در «مجمع دفاع ملی ریگان» (RNDF) مدعی شد که واشنگتن برای تقویت بنیه نظامی تایوان همکاری می کند اما در عین حال به دنبال تشکیل یک نسخه آسیایی ناتو در شرق‌ اسیا نیست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای شبکه خبری سی ان ان دراین باره نوشت: وزیر دفاع آمریکا با اشاره به  برتری های نظامی چین از جمله آزمایش سامانه های تسلیحاتی مافوق صوت و تقویت توانایی های هسته ای آن کشور، گفت؛ «آمریکا کشوری نیست که از رقابت (با چین) هراس داشته باشد».

سی ان ان درادامه می افزاید: آستین دراین باره گفت که آمریکا آماده رویارویی با رشد نظامی چین است، درحالی که برای تقویت بنیه نظامی تایوان برای بهبود توانایی دفاع از خود کار می کند، درعین حال بدنبال نسخه آسیایی ناتو و ایجادی ائتلافی ضد چین در منطقه خاور دور نیست.

بنابراین گزارش وزیر دفاع آمریکا دراین باره گفت: ما با چالشی بزرگ مواجه ایم؛ ما با اطمینان، اعتماد به نفس و نه ترس و بدیبنی  با این مساله روبرو خواهیم شد؛ چه در جنگ چه در صلح، ک زمانی که با دوستانمان بایکدیگر کار می کنیم، همواره قوی تر هستیم.

به گزارش ایرنا، پیشی جستن پکن در زمینه های نظامی و فناوری هوش مصنوعی و علاوه بر آن در عرصه فضا، موجب نگرانی واشنگتن  شده و پنتاگون را از چنین برتری پر سرعت چین هراسناک و غافلگیر کرده است.

نشریه آمریکایی واشنگتن تایمز در ۲۲ آبان ماه دراین باره می نویسد برتری  پرسرعت نظامی چین پنتاگون را غافلگیر کرده است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha