همزمان با سفر مکرون، امضای ۵ توافقنامه میان آرامکو و شرکتهای فرانسوی

تهران – ایرنا – شرکت آرامکو سعودی از امضای ۵ توافقنامه با شرکت‌های پیشگام فرانسوی خبر داد که شامل توافقنامه اکتشاف و فرصت‌های تجاری در بخش خودروهای هیدروژنی متعلق به شرکت خودروسازی گاوسین می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رسمی عربستان (واس) ، توافقنامه های یاد شده دیروز (شنبه) در کارگاه های برپا شده توسط وزارت سرمایه گذاری سعودی در جده جهت یافتن فرصت های سرمایه گذاری برای شرکت های فرانسوی موجود در عربستان به امضا رسید.

امین بن حسن الناصر رئیس آرامکو سعودی و مدیر ارشد اجرایی گفت: تقریبا ۵۰۰ تن از صنعت گران و در حدود ۹۰ نفر از ارائه کنندگان خدمات فرانسوی قابل اعتماد  در عربستان مشغول فعالیت هستند.

امین افزود: اگر به آینده شرکت نگاهی بیافکنیم در خواهیم یافت که زمینه گسترده ای برای همکاری در زمینه پایداری و فناوری همچون هیدروژن و جذب کربن وجود دارد و به طور مستقیم بر کاهش انتشار کربن تاثیرگذار است.

این قراردادها همزمان با سفر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به عربستان و دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور امضا شد.

شرکت آرامکو اخیرا شاهد افزایش حملات سایبری بوده است. حمله سایبری موسوم به "خط لوله استعماری" آخرین حمله به این شرکت بود.  
در سال ۲۰۱۲ شرکت آرامکو مدعی شد که عوامل خارجی سیستم‌های رایانه‌ای این شرکت را با هدف اختلال در فعالیت‌های آن، هک کرده‌اند.  
بر اساس گزارش‌ها این حمله سایبری ظرف مدت چند ساعت بیش از ۳۰ هزار رایانه را در شرکت آرامکو از کار انداخت.  
طی سال‌های گذشته مقام‌های سعودی بارها از انجام حملات سایبری هکرهای خارجی به شبکه‌های رایانه‌ای شماری از ارگان‌های دولتی و نهادهای مهم این کشور خبر داده بودند.  
شرکت ترند میکرو که یکی از شرکت‌های بزرگ ارائه دهنده محصولات نرم‌افزاری امنیتی و ضد ویروس در دنیا است، پیشتر نسبت به ضعف و ناکارآمدی عربستان سعودی در مقابله با جرایم سایبری ابراز نگرانی کرده بود.  
ارزش شرکت نفتی آرامکو در حدود ۱۸۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و یکی از ابر شرکت‌های مالی جهان به شمار می‌آید.

۱۴۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha