قدردانی نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر از داوطلبان

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب در پیامی به ایثار و مجاهدت همکاران، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در مقابله با ویروس کرونا در دو سال اخیر و نیز حضور موثر در بحران‌ها پرداخت و از مجاهدت مومنانه آنان قدردانی کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی در این پیام افزود: روز جهانی داوطلب را به همه افرادی که با دل‌های ‌پاک و اراده‌های معطوف به زدودن رنج از جان و چهره رنجدیدگان عالم به خدمت مشغول‌اند تبریک می‌گویم. روز داوطلب روز یک نهاد و سازمان نیست؛ روز خدمت مومنانه است؛ این روز فرصتی برای ارج نهادن به خدمات چشمگیر داوطلبانی که با مسئولیت پذیری خود، حسّ خوب انسانیت و نوع‌دوستی را در جامعه ترویج می‌کنند. روز احترام به کسانی است که برای کاستن از رنج‌های انسان ایستاده‌اند.

وی ادامه داد:جمعیت هلال احمر در ایران اسلامی نیز در صد سال گذشته خدمات متعدد، متنوع و عام المنفعه‌ای داوطلبانه بسیاری ارائه کرده است که بهره‌برداران این خدمات نیازمندان، محرومان، مصیبت دیدگان و اقشار ضعیف جامعه بوده‌اند. این جمعیت پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با بهره‌گیری از آموزه‌های مکتب اسلام عزیز و سیاست‌های نظام اسلامی و به فعلیت‌رساندن ظرفیت‌های بشردوستانه مردم مؤمن و همیشه انقلابی ایران، نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ یادشده ایفا نموده است و اعضای آن برای آسایش و رفاه مردم ایران عزیز از آرامش و عافیت خود چشم پوشیده‌اند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: روز جهانی داوطلب فرصت مغتنمی است برای پاسداشت فرهنگ داوطلبی و نیکوکاری و قدردانی از تمامی افراد خیر، گروه‌ها و نهادهایی که برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در همه زمینه‌ها و به ویژه در امر ارتقای سلامت و فرهنگ خیرباوری نقش آفرینی می¬‌کنند. از سویی دیگر این روز فرصتی است تا با مشارکت جامعه، فعالیت‌های داوطلبانه را توسعه داده و دولتمردان را تشویق کنیم که از تلاش‌های مسئولین به خصوص در راستای دستیابی به ارتقای سطح سلامت به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه حمایت کنند،‌بدون تردید ارتقای این مهم بدون مشارکت تک تک افراد جامعه حاصل نمی‌شود. 

وی افزود: در دو سال اخیر نیز هجوم ویروسی ناشناخته آرامش و آسایش ساکنان زمین را برهم زده است. میلیون‌ها نفر را مبتلا کرده و زندگی همه را دستخوش تغییرات جدی کرده است. داوطلبان خدوم کشور نیز در روزهای سختی که ویروس منحوس کرونا پدید آورد دلاورانه و مجاهدانه در خدمت به مردم افتخارآفرین شدند. آنان در خط‌مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفتند و برای نجات جان هم‌نوعان خود -فداکارانه- تلاش کردند. فعالیت مستمر و بی‌وقفه آنان صحنه‌های درخشانی از بشردوستی را در اذهان ثبت کرد.

معزی تصریح کرد: اینجانب جان‌فشانی و مسئولیت‌پذیری شما عزیزان را ستایش می‌کنم و خالصانه روز جهانی داوطلب را به جامعه داوطلبان کشور، به خصوص داوطلبان جمعیت هلال احمر تبریک می‌گویم. آن‌ها همواره از بحران‌های مختلف سربلند بیرون آمده‌اند و بی‌توقع به هم‌نوعان‌شان یاری رسانده‌اند. با درود به ارواح پاک شهدای سلامت، عزت روزافزون را برای این عزیزان از درگاه خداوند منان خواستارم.

پنجم دسامبر برابر با ۱۴ آذر ماه از سوی سازمان ملل متحد با هدف توسعه اجتماعی- اقتصادی جوامع روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است.

سازمان ملل متحد هر ساله در تاریخ پنجم دسامبر مراسم و برنامه‌هایی را به مناسبت این روز بر پا می‌دارد.

این روز در پی تصویب قطعنامه‌ای در سال ۱۹۸۵ میلادی تعیین شد و از آن پس هر ساله سازمان ملل متحد، دولت‌ها و سازمان‌های جامعه مدنی با همکاری داوطلبان در سراسر جهان این روز را گرامی می‌دارند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha