کمیته امداد استان سمنان امسال یکهزار و ۳۵۳ شغل ایجاد کرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی(ره) استان ‌سمنان گفت: یکهزار و ۳۵۳ شغل از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آبان در قالب طرح‌های مختلف این نهاد ایجاد شد.

علی بحیرایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ایجاد فرصت اشتغال برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان ‌سمنان راه برون‌رفت و استقلال خانواده ها است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال تا پایان آبان ۱۴۰۰با پرداخت ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، یکهزار و ۳۵۳ فرصت شغلی برای مددجویان فراهم شد.

وی افزود: از مجموع اشتغال ایجادشده برای مددجویان و جوانان جویای کار ۸۹۷ فرصت شغلی در مناطق شهری و ۴۵۶ طرح در مناطق روستایی بود.

بحیرایی ادامه داد: فرصت های اشتغال با تعامل کمیته امداد استان سمنان و دفاتر کاریابی، پرداخت تسهیلات کارفرمایی به کارفرمایان و بسته های تشویقی به ازای به کارگیری مددجویان فراهم می شود که سهم دفاتر کاریابی ایجاد ۳۴۴ فرصت شغلی است.

 وی اضافه کرد: مشاغل خدماتی، دامپروری، صنایع‌دستی ، کشاورزی و فعالیت‌های صنعتی و معدنی بیشترین سهم را در فرصت های شغلی ایجاد شده دارند همچنین در این مدت ۲ هزار آموزش مهارتی در قالب آموزش‌های مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی به مددجویان ارائه‌شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: درکنارایجاد طرح‌های اشتغال‌زا، برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی به دانش آموزان اجرایی می‌شود.

بحیرایی اظهارداشت: کمیته امداد استان سمنان با هدف پایداری مشاغل و اعطای تسهیلات تکمیلی پس از اجرایی شدن طرح های اشتغال،به مدت سه سال و بیشتر بر روند فعالیت افراد نظارت دارد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha