۱۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84566003
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار کودک جا مانده از واکسن سرخک در کیش مهلت یک روزه گرفتند

کیش - ایرنا - ریس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: حدود ۲ هزار کودک واجد شرایط دریافت واکسن سرخک و سرخجه تاکنون برای دریافت واکسن خود اقدام نکرده اند که این مرکز برای پوشش این افراد دوباره مهلت یک روزه منظور کرده است.

محمدرضا رضانیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون هفت هزار و ۳۰۰ کودک واجد شرایط دریافت این واکسن هستند که تا کنون پنج هزار و ۳۰۲ کودک این فرآورده دارویی را دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: این طرح ویژه کودکان ۹ ماهه تا هفت ساله است و والدین کودکان جامانده می توانند روز سه شنبه ۱۶ آذر ماه کودک خود را به مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی و پایگاه سلامت صدف، جهت واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون ببرند.

رضانیا با اشاره به اینکه به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه کودک ضروری است افزود: پیشتر این طرح هشتم تا ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با هدف پیشگیری از شیوع احتمالی این بیماری‌ها به علت تردد اتباع خارجی ابتدا برنامه ریزی شده بود.

وی افزود: اجرا نکردن برنامه‌های ایمن‌سازی در کشورهای همسایه (افغانستان و پاکستان) و طغیان‌ این بیماری‌ها در آن کشورها عمده علت اجرای این طرح در کیش همزمان با چهار استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان  است.

 رضانیا گفت: جامعه هدف این طرح در کیش حدود هفت هزار و ۳۰۰ نفر است و تاکنون چهار هزار و ۷۵۰ نفر شامل چهار هزار و ۵۹۹ ایرانی و ۱۵۱ غیر ایرانی واکسن تکمیلی را دریافت کرده اند که ۶۴درصد جامعه هدف است.

رییس مرکز توسعه سلامت گفت: برای رسیدن به پوشش کامل واکسیناسیون نیاز به همراهی و توجه والدین گرامی نسبت به سلامت فرزندان خود هستیم تا با مراجعه هر چه سریعتر به مراکز و پایگاههای سلامت پوشش حداکثری محقق شود.

سرخک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های حاد تنفسی است که از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم با ترشحات دستگاه تنفس انتشار می‌یابد.

ایمن‌سازی یکی از شناخته شده ترین و موثرترین روش‌های پیشگیری از بیماری‌های دوران کودکی است . واکسیناسیون طبق نظر سازمان جهانی بهداشت بعد از تامین آب آشامیدنی سالم از اولویت بسیار بالایی برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha