استاندار: بیشترین ظرفیت اشتغال استان سمنان در حوزه گردشگری است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: گردشگری بالاترین ظرفیت اشتغال استان در حوزه گردشگری است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز یکشنبه در بازدید از اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: بالاترین فرصت برای اشتغال ، توجه به گردشگری است. بعد از صنعت خوردوسازی، گردشگری به عنوان دومین صنعت درآمدزای زودبازده محسوب می شود.‌

وی تاکید کرد: هر بخشداری استان تا پایان سال موظف است تا حداقل ۱۰ بوم گردی جدید ایجاد کند.

وی بیان کرد: همه مکلف به حمایت از سرمایه گذار و رفع موانع با توجه به شعار سال هستیم ولی اولویت با جذب نیروی کار استانی است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با کارگران به عنوان قشری زحمتکش در ارتباط است افزود: با توجه به گذشت ۲۰ ماه از فراگیری ویروس کرونا ، یکی از سازمانها و دستگاه های اجرایی که با بیشترین مراجعات مردمی در بحث بیمه بیکاری مواجه بود، همین اداره کل است. 

وی با اشاره به اینکه امروز هیچ موضوعی مهمتر از اقتصاد نیست و امیدواریم با کار جهادی بتوان از جنگ اقتصادی دشمنان با موفقیت عبور کرد، گفت: در وضعیت موجود ، حفظ کارگران و شاغلان به مراتب مهمتر از جذب بیکاران است .

هاشمی ابراز داشت: کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال از مولفه هایی است که اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید طی یک برنامه زمانبندی در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان سمنان از میانگین کشوری پایین تر است ، اما باید به جایی برسیم که به معنای واقعی بیکار در استان نداشته باشیم یادآور شد: نگاه به اشتغال باید تغییر کند و دیدگاه اشتغال فقط در دستگاه های دولتی باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: کاهش بیمه بیکاری ، کاهش درصد بیکاران و افزایش اشتغال و حفظ وضعیت موجود و مشارکت موثر درطرح جهش مسکن سه انتظار من از اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه بی تردید حضور میدانی مدیران و بودن در کنار مردم ، موجب دلگرمی و نشاط عمومی است، افزود: تلاش کنیم تا استان سمنان در همه شاخص ها ، به عنوان استان نخست کشور معرفی شود.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه امروز بالاترین آفت برای یک‌ مدیر آن است که خود را درگیر حاشیه سازی ها کند، افزود: حفظ حرمت و اعتماد مردم وظیفه همه مدیران و کارکنان دولت است.‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha