فعالیت داوطلبانه در ایران طی دوران کرونا نمود بیشتری یافت

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در پیامی به مناسبت پنجم دسامبر (۱۴ آذر) روز جهانی داوطلب تصریح کرد: طی سال گذشته تاکنون فعالیت‌های داوطلبانه در سراسر جهان و به ویژه در ایران بواسطه بیماری کرونا نمود بیشتری داشته است.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم روز یکشنبه در این پیام تصریح کرد: چهاردهم آذر ماه روز جهانی داوطلب فرصت مناسبی است تا از تلاشهای خستگی ناپذیر افرادی سپاسگزاری نمائیم که هر جا موفقیتی در جمعیت هلال احمر دیده می شود حضور پر رنگ آنها آشکار است. اگر واژه داوطلب و خدمات داوطلبانه را از فرهنگ هلال احمر جدا کنیم از این پیکره بزرگ چیزی باقی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: طی سال گذشته تاکنون فعالیت های داوطلبانه در سراسر جهان و به ویژه درایران بواسطه بیماری کرونا نمود بیشتری داشته است.

قوسیان مقدم افزود: از حضورپررنگ و موثر اعضاء داوطلب درخانه های هلال و فعالیت های متنوع جوانان داوطلب جمعیت در طرح نذر سلامت، آمران سلامت و طرح شهید سلیمانی تا مشارکت در انجام واکسیناسیون سراسری و از حضور با شکوه و داوطلبانه خیرین و افراد نیکوکار در طرح کمک های مومنانه، اهداء دستگاه اکسیژن سازوکپسول اکسیژن تا راه اندازی نقاهتگاه ها و بیمارستان های صحرایی و حضور داوطلبانه کادر درمان و کمک های داروئی و درمانی توسط داوطلبان هلال احمر همه نشان از یک شعار جهانی است: «با همدیگر توقف ناپذیریم.»

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: حضور امدادگران داوطلب در پایگاه های امداد و نجات جاده و کوهستان و قرنطینه مرزها و کنترل ورود و خروج بیماران کرونایی تا واردات بیش از ۱۱۲ میلیون دز واکسن کرونا همگی نشان از تلاش های گسترده داوطلبان هلال احمر در همه حوزه ها در مبارزه با بیماری کرونا است.

وی افزود: من صمیمانه این روز را به یکایک داوطلبان در سراسر کشور که با نیت خیرخواهانه مشغول ارائه خدمات بشردوستانه به هموطنان عزیز هستند و بویژه جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که این جمعیت را بعنوان محلی برای ارائه خدمات انسان دوستانه خود انتخاب کرده اند تبریک می گویم و امیدوارم با گسترش فرهنگ کار خیر و فعالیت داوطلبانه شاهد روزهای بهتری برای یکایک افراد آسیب پذیرجامعه باشیم.

به گزارش ایرنا، پنجم دسامبر برابر با ۱۴ آذر ماه روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است. 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha