حجم بارش‌ در استان مرکزی نسبت به بلندمدت ۱۸ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: حجم بارش‌ در سال زراعی جاری ( اول مهرماه امسال تاکنون) در این استان نسبت به شاخص بلندمدت ۱۸ درصد افزایش یافته است.

« رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت ۷۲ و ۹ دهم میلیمتر بارش در استان مرکزی به ثبت رسیده است که کاهش محسوس این شاخص در سال‌های قبل به مخاطرات ناشی از تنش خشکی دامن زده بود.

وی بیان کرد: ارزیابی نقشه‌های پیش‌یابی هوا در استان مرکزی حاکی از پایداری هوا تا اواخر امروز (یکشنبه) است و با توجه به وارونگی دما و همچنین فرونشست هوا، پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در اراک و سایر شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان مرکزی در روزهای پیش‌رو افزایش پیدا می‌کند.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: روز دوشنبه هفته جاری عبور موج بارشی کم دامنه‌ای  در برخی از مناطق استان مرکزی رخ می‌دهد که بر اثر آن ممکن است نواحی از استان شاهد بارش باران و برف در ساعات صبح تا ظهر باشند.

وی گفت: هر چند با توجه به خروجی فعلی الگوهای هواشناسی بارش‌ روزهای آتی قابل ملاحظه نیست اما با توجه به سرمای هوا و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی امکان اختلال در تردد جاده‌ها، به‌ویژه گردنه‌های برفگیر و صعبالعبور دور از انتظار نیست.

بیش از ۷۲ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha