دانشمند برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی در جشنواری رازی معرفی می‌شود

تهران- ایرنا- دانشمند برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور و شرکت دانش‌بنیان برگزیده امسال برای نخستین بار در بیست و هفتمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی می شوند.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، محمدرضا منظم دبیر جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: محور "دانشمند برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور" امسال برای اولین بار به محورهای بیست و هفتمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی افزوده شد.

وی افزود: برای انتخاب دانشمند برتر، هر دانشگاه علوم پزشکی یک نفر از اساتید برجسته خود در سال ۱۴۰۰ را به همراه مستندات و امتیازات مرتبط به ستاد اجرایی و هیات داوران جشنواره ارسال می‌کند و نفر برگزیده براساس شاخص‌ها دانشمند برتر در این دوره از جشنواره، معرفی خواهد شد.

منظم درباره شاخص‌ها و ضوابط انتخاب "دانشمند برتر" در این دوره از جشنواره رازی اظهار داشت: نوآوری و اثرگذاری بهداشتی و درمانی در طرح‌های پژوهشی که در رفع یک یا چند مشکل پزشکی قابل اندازه‌گیری موفق باشد، تالیف کتاب‌های مرجع درسی بومی که به تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد، کسب افتخارات بین‌المللی اعم از سخنرانی و عضویت در هیات‌مدیره انجمن‌های جهانی و منطقه‌ای معتبر از جمله مواردی است که دانشگاه‌ها باید طبق آن یکی از اساتید خود را معرفی کنند.

وی ادامه داد: حیطه‌هایی که برای ارزشیابی اثرات پژوهش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل "اثر بر تصمیم‌گیری"، "اثر بر سلامت"، "اثر به اقتصاد"، "حیطه اجرایی شدن نتایج پژوهش‌ها" است.

انتخاب شرکت دانش‌بنیان برگزیده

منظم درباره انتخاب شرکت دانش‌بنیان برگزیده برای نخستین بار در این دوره از جشنواره گفت: در بخش حقوقی نیز آن دسته از شرکت‌های‌ دانش‌بنیان نوع یک که تولید با فناوری پیشرفته داشته اند و محصول آنها مورد تایید سازمان غذا و دارو از نظر اخذ مجوزها و نیازهای استراتژیک ملی باشد، در این جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفته و از برترین آنها تقدیر خواهد شد.

بیست و هفتمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ۲۵ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha